פורום אדריכלות ועיצוב-לקריאה בלבד

בהנהלת: אמיר נבון  |  מסר למנהל/ת הפורום
סטודיו 6B בית הספר לעיצוב ואדריכלות, נמצא בלב תל אביב. קיימים סניפים נוספים בחיפה ובירושלים. הסטודיו פותח בפנייך מגוון אפשרויות בתחום לימודי עיצוב דרך המכינה לעיצוב שתעזור לכם להתקבל למוסדות האקדמיה המובילים בארץ ובחו"ל. תהליך הקבלה ללימודי עיצוב ואדריכלות הוא ארוך, ומורכב ממספר רב של שלבים. מבחני הקבלה בד"כ מתחילים אחת לשנה, מחודש מרץ. ההמלצה שלנו: כדאי להתחיל להתכונן ולהיערך למבחני הקבלה מספיק זמן מראש, כדי להגדיל בצורה משמעותית את סיכויי הקבלה שלך.

אמיר נבון

דריה | 10:21  28/10/08
שלום, אני מתעניינת בלימודי אדריכלות/עיצוב פנים. דיי מתלבטת. מה עדיף? למה יש יותר ביקוש? מעטים המקומות שמאפשרים לימוד של שניהם ביחד לפי מה שראיתי. ז"א אם אני עושה תואר ראשון בעיצוב פנים אז תואר שני הוא באדריכלות? ואם אניעושה תואר ראשון באדריכלות מה התואר השני? מדוע חלק מהמקומות מבקשים פסיכומטרי וציוני בגרות מעל 90. ומקומות נחשבים כמו בצלאל ושנקר לא דורשים אף אחד מהשניhם. אשמח לתשובה מכל מי שרק מבין ו/או מכיר, ממליץ. אני דיי מבולבלת
שלום, ההבדל העיקרי בין אדריכלות לעיצוב פנים הוא בקנה מידה. השפה והכלים זהים. במהלך לימודי אדריכלות מתעמקים בקני מידה רבים (מתכנון אורבני דרך קומפלקסים מורכבים ועד תכנון וילה). עיצוב פנים עוסק בהיבט האינטימי של השפה האדריכלית,נכנסים לתוך מרחב קיים שכולל מעטפת חיצונית או עמודים וקורות ומשם מתחילים להפיח קסם חדש במרחב.. אין מקומות שניתן ללמוד את שני המקצועות יחד אדריכלות לומדים 5 שנים שלאחריהן יש לעשות 3 שנים סטאז' במשרד ולאחריהן מבחן הסמכה עיצוב פנים לומדים 4 שנים ובמהלך הלימודים ניתנים הכלים להתחיל לעבוד לבד ללא סטאז,' למרות שלעבור במשרד ולהבין את השטח זו המלצה חמה מאוד. לאחר תואר ראשון בעיצוב פנים ניתן להמשיך לתואר שני במקצוע זה בחו"ל או לכל תואר שני בארץ. לגביי תואר ראשון באדריכלות - ניתן להמשיך לאחריו לתואר שני בתכנון ערים (בטכניון או תואר שני באדריכלות בחו"ל. לגבי דרישות הקבלה - כל מוסד בוחר לבחון אחרת באדריכלות מבקשים פסיכוטכני וסף בגרות מסויים להוציא את בצלאל שמחפשים אנשים יצירתיים ואמנותיים ותכונות אלה מעניינות אותם יותר מתכונה של יכולת למידה ריאלית גבוהה. בעיצוב פנים בדומה לבצלאל מחפשים תכונות אלו ולכן אין דרישה לפסיכוטכני בהצלחה מיכל טל, ראש חוג מכינה בסטודיו 6B
סגור