פורום אדריכלות ועיצוב-לקריאה בלבד

בהנהלת: אמיר נבון  |  מסר למנהל/ת הפורום
סטודיו 6B בית הספר לעיצוב ואדריכלות, נמצא בלב תל אביב. קיימים סניפים נוספים בחיפה ובירושלים. הסטודיו פותח בפנייך מגוון אפשרויות בתחום לימודי עיצוב דרך המכינה לעיצוב שתעזור לכם להתקבל למוסדות האקדמיה המובילים בארץ ובחו"ל. תהליך הקבלה ללימודי עיצוב ואדריכלות הוא ארוך, ומורכב ממספר רב של שלבים. מבחני הקבלה בד"כ מתחילים אחת לשנה, מחודש מרץ. ההמלצה שלנו: כדאי להתחיל להתכונן ולהיערך למבחני הקבלה מספיק זמן מראש, כדי להגדיל בצורה משמעותית את סיכויי הקבלה שלך.

אמיר נבון

אור | 00:45  20/03/09
שלום רב 1. נרשמתי ללימודי עיצוב טקסטיל בשנקר ואין לי ממש מושג לגבי התנהלות המבחנים שם. אשמח אם מישהו יוכל לפרט לי כמה שרק אפשר.. וגם איך כדאי להתכונן (חוץ מרישום שאת זה אני עושה לבד..) וגם להרגיע אותי.. 2. לגבי תיק עבודות יש לי כמה שאלות של מישהי שלא ממש מנוסה ומשופשפת בתחום (עדין..) -מה מס' העבודות שכדאי לשים? קראתי כבר יותר מידי דעות וכל אחד אומר משהו אחר. -האם אפשר לשים עבודות שעשיתי כבר לפני כמה שנים, למשל פרוייקט ציור ממגמת אומנות בתיכון? -האם אפשר לשים גם צילומים? -האם אני יכולה לצרף שיר שמאוד מתאים ליד אחת מהעבודות שלי? בין אם שיר שלי ובין אם ידוע? -ושאלה אחרונה שהכי מטרידה אותי, האם יש גודל/ סוג מסויים של מחברת/ אלבום/כריכה בהם אני אמורה לערוך את הכל? או שזה ממש פתוח וכל אחד כרצונו? -האם אני יכולה להכין את הכריכה גם לבד? או שזה צריך להיות בבית דפוס? -ורק לוודא שהבנתי נכון- בתיק עבודות הכוונה היא לצילומים של העבודות שלי, אני לא צריכה ממש לסחוב איתי את הכל, כן? תודה תודה וסליחה על העומס שבת שלום אור
היי אור, לגביי השאלה הראשונה קחי בחשבון שאינני כותב את מבחן הכניסה, אני מתבסס על נסיון 20 השנה האחרונות. יום המבחנים בעיצוב טקסטיל מורכב מ 3 חלקים : רישום - בד"כ של פינה בחדר, צבע - הגדלה של אובייקט בצורה שיגלוש מהדף, ועיצוב - חלק שבו המטלה משתנה מדי פעם אך באופן כללי מדובר בהבעה דו מימדית של נושא מסויים. לדוגמא מהשנה שעברה - להעביר מסר למישהוא ללא מילים באמצעות מעטפה ( ולא מתכוונים שתכתבו מכתבים ) לגביי תיק העבודות. תיק עבודות משקף את היכולות האישיות שלך כפי שהן כרגע. ולכן ומתוקף כך ישנה עדיפות לשים עבודות שנעשו לאחרונה ולא לעבודות שנעשו בעבר. העבודות יכולות להיות מכל תחום ובכל טכניקה, רישום, צבע, קולאז' תלת מימד, פיסול וכו' באופן עקרוני את יכולה לצרף שיר כמו גם כל דבר ליד עבודה כל עוד הוא חיוני שם. כלומר אם העבודה יכולה להסתדר ללא השיר זה עדיף תמיד. קחי בחשבון שבהרבה מקרים לועדה אין סבלנות לקרוא שירים, הם רוצים שהעבודה תדבר בעד עצמה, ללא תמכים חיצוניים. אין גודל או פורמט לתיק העבודות, כל עבודה יכולה להיות בגודל אחר. הכריכה כמו גם האריזה אינה חשובה. ישנם מועמדים שמוציאים את העבודות מתוך שקית ניילון... את יכולה לבחור בין להביא את העבודות עצמן לבין צילום שלהם. הכל תלוי מה נראה טוב יותר. בהצלחה, ערן פינגר, ראש חוג עיצוב אופנה בסטודיו 6B
שלום. עברתי את המבחן הראשון לעיצוב טקסטיל בשנקר, וביום ראשון יש לי את השלב השני- ראיון והצגת תיק עבודות. אז שוב יש לי כמה שאלות.. האם 10 עבודות זה מספיק (יש לי יותר אבל אני תוהה אם כדאי להביא אותם, אולי זה יהיה יותר מידי ויראה על חוסר החלטיות..) לגבי אופן ההגשה של התיק: אם אני מחליטה להביא איתי את העבודות ממש- אז אני צריכה להביא את כולן? ואם החלטתי לצלם עבודת- אז להגיש את כולן מצולמות? או שזה ממש לא ככה, ואפשר להביא חלק מצולמות וחלק ממש כמו שהן? (זה יהיה לי הכי נוח, אבל פוחדת שזה לא יראה טוב שלא הכל באותו גודל ולא תהיה כריכה או אריזה מסוימת שבתוכה הכל מסודר) אשמח שוב לתשובתך תודה רבה מראש ושבוע טוב אור
סגור