פורום אדריכלות ועיצוב-לקריאה בלבד

בהנהלת: אמיר נבון  |  מסר למנהל/ת הפורום
סטודיו 6B בית הספר לעיצוב ואדריכלות, נמצא בלב תל אביב. קיימים סניפים נוספים בחיפה ובירושלים. הסטודיו פותח בפנייך מגוון אפשרויות בתחום לימודי עיצוב דרך המכינה לעיצוב שתעזור לכם להתקבל למוסדות האקדמיה המובילים בארץ ובחו"ל. תהליך הקבלה ללימודי עיצוב ואדריכלות הוא ארוך, ומורכב ממספר רב של שלבים. מבחני הקבלה בד"כ מתחילים אחת לשנה, מחודש מרץ. ההמלצה שלנו: כדאי להתחיל להתכונן ולהיערך למבחני הקבלה מספיק זמן מראש, כדי להגדיל בצורה משמעותית את סיכויי הקבלה שלך.

אמיר נבון

היי אני מתלבטת בין ללמוד תואר ראשון בעיצוב גרפי או אדריכלות, מעניין אותי אם יש עבודה בתחום העיצוב גרפי ואם זה מכניס הכנסה טובה, אותו דבר לגבי אדריכלות. מה יותר עדיף? בנוסף יש לי עוד שאלה- האם זה נכון שמי שלומד אדריכלות במכללה יכול לבנות בניין עד 3 קומות, או שזה לא באמת משנה אם אני לומדת באוניברסיטה או במכללה? תודה!!
אני עוד שנה מסיימת אדריכלות בטכניון והבנתי שזה מקצוע שאני ממש אבל ממש לא רואה את עצמי עוסקת בו. רוב העבודה של האדריכל היא שרטוט תוכניות באוטוקד. כלומר תחשבי כך שתבואי כל יום למשרד ואו תשרטטי באוטוקד או תתסקי בניירת..... משעמם, לפחות לי. לגבי עבודה, בתחום עיצוב יש הרבה יותר עבודה, שוק האדריכלים הוא קשה, גם כן תחשבי שאחרי 5 שנים של לימודים, תצטרכי לעשות סטז' עוד 3 שנים.... עד 4 קומות את יכולה לבנות גם כן עם תואר הנדסאי אדריכלות או כאדריכלית עם תואר ראשון אבל ללא סטז' אני מתכוונת להמשיך אחרי סיום לימודים בטכניון וללמוד עיצוב גרפי בויצו חיפה, מקצוע שאני באמת רואה את עצמי עובדת כול יום כול היום ולא סובלת מהמחשבה שצריך מחר ללכת למשרד.......
אני עוד שנה מסיימת אדריכלות בטכניון והבנתי שזה מקצוע שאני ממש אבל ממש לא רואה את עצמי עוסקת בו. רוב העבודה של האדריכל היא שרטוט תוכניות באוטוקד. כלומר תחשבי כך שתבואי כל יום למשרד ואו תשרטטי באוטוקד או תתסקי בניירת..... משעמם, לפחות לי. לגבי עבודה, בתחום עיצוב יש הרבה יותר עבודה, שוק האדריכלים הוא קשה, גם כן תחשבי שאחרי 5 שנים של לימודים, תצטרכי לעשות סטז' עוד 3 שנים.... עד 4 קומות את יכולה לבנות גם כן עם תואר הנדסאי אדריכלות או כאדריכלית עם תואר ראשון אבל ללא סטז' אני מתכוונת להמשיך אחרי סיום לימודים בטכניון וללמוד עיצוב גרפי בויצו חיפה, מקצוע שאני באמת רואה את עצמי עובדת כול יום כול היום ולא סובלת מהמחשבה שצריך מחר ללכת למשרד.......
אופיר | 17:31  25/12/09
למה את אומרת שאדריכל רק משרטט? חלק מהעבודה זה גם לצאת לשטח לאתרי בנייה לבדוק ולפקח על העבודה.
רוני | 13:05  22/04/10
לקבלן או מוציא פרוייקטים של בנייה? סתם מעניין אותי, כי הרי גם אדריכל וגם הקבלנים מתכננים את הבנייה ואיך היא תראה הרי. לא? סתם קראתי לאחרונה על יורם קראוס והתרשמתי מזה שהוא עוסק בבנייה ירוקה ומוציא פרוייקטים של בנייה. האם זה אומר שהוא אדריכל? או שזה משהו אחר לחלוטין?
שלום אליס, את מתלבטת בין שני תחומים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו ושונה מאוד במהותו מהאחר. תנסי לחשוב היכן את רואה עצמך עוד 10 שנים (כי רק הלימודים עצמם הם בין 4 שנים בעיצוב ל 5 שנים בארכיטקטורה) מתכננת בניינים ולוקחת חלק בעיצוב אורבני או חלק מעולם התקשורת החזותית והפרסום. על קצה המזלג – עיצוב גרפי – העיצוב הגרפי הינו דיסציפלינה אינטלקטואלית, טכנולוגית, אמנותית ותקשורתית העוסקת בתרגום הצרכים של הקהילה והיחיד לשפה חזותית ותקשורתית המובנת לקהלי יעד שונים. תרגום זה נעשה באמצעות מדיות מודפסות ודיגטליות לסוגיהן. תכנית הלימודים בת ארבע השנים מעודכנת לעתיד המשתנה, תוך מתן דגש על מקצועות המדיה השונים לרבות: הכרת המדיה הדיגיטלי, תפישה וירטואלית, עיצוב אינטראקטיבי, עיצוב לרשת, עיצוב לטלויזיה, אנימציה קלאסית, אנימציה תלת מימדית ולימודי וידאו הכוללים תסריטאות, בימוי ועריכה, סאונד וסדנת משחק. כל זאת לצד מקצועות לימוד מסורתיים, כגון: עיצוב גרפי, תפישה חזותית, צורה וצבע, כתב וטיפוגרפיה, עיצוב אריזות, עיצוב תלת מימדי, פוטוגרפיקה, פרסום וארטדיירקשן, איור, ציור, רישום, צילום וסדנאות משי ותחריט. ארכיטקטורה – ארכיטקטורה הינה מקצוע מולטי-דיסציפלינרי. מתקיים בו מעבר מחשיבה קונצפטואלית לביטוי חומרי על בסיסי ידע מקיף, סינתיזה, ומתוך תובנה תרבותית והתנסות תוכנית הלימודים מפתחת אצל הסטודנט את תפיסת החלל והצורה ומקנה לו ידע עיוני והיכרות עם חומרים וטכנולוגיות, תוך הבנת הסביבה התרבותית, האקלימית והאנושית, כאשר האדם במרכזה, ותוך עידוד מחויבותו לערכי האיכות והייחוד שלה בין פיתוח אינטנסיבי לשימור איכות הקיים אני יכולה להוסיף ולומר שכמוך יש עוד מועמדים שמתלבטים ומהניסיון שלנו עם מועמדים לעיצוב החלטנו לקיים לא רק יום פתוח אלא ממש לפתוח את המחלקות שלנו בסדנא ייחודית שמטרתה לתת לך להתנסות ולהתלבט מתוך ניסיון אישי ולא רק על סמך מה שאחרים אומרים. פרטים נוספים בלינק - http://wizodzn.ac.il/Article.asp?cc=0101020126 בטלפון 1800-770-990 בהצלחה
סגור