פורום אדריכלות ועיצוב-לקריאה בלבד

בהנהלת: אמיר נבון  |  מסר למנהל/ת הפורום
סטודיו 6B בית הספר לעיצוב ואדריכלות, נמצא בלב תל אביב. קיימים סניפים נוספים בחיפה ובירושלים. הסטודיו פותח בפנייך מגוון אפשרויות בתחום לימודי עיצוב דרך המכינה לעיצוב שתעזור לכם להתקבל למוסדות האקדמיה המובילים בארץ ובחו"ל. תהליך הקבלה ללימודי עיצוב ואדריכלות הוא ארוך, ומורכב ממספר רב של שלבים. מבחני הקבלה בד"כ מתחילים אחת לשנה, מחודש מרץ. ההמלצה שלנו: כדאי להתחיל להתכונן ולהיערך למבחני הקבלה מספיק זמן מראש, כדי להגדיל בצורה משמעותית את סיכויי הקבלה שלך.

אמיר נבון

שלום רב שלום, השאלה מופנית בעיקר למנהלת האתר! אני בעלת תואר אקדמאי בנושא שונה לחלוטין ורוצה לעשות הסבה מקצועית. אין באפשרותי ללכת ללמוד תואר נוסף מאפס לארבע חמש שנים. ההתלבטות שלי היא בין לימודי עיצוב פנים נטו לתעודה או הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. בהתחלה חשבתי ללכת רק על עיצוב פנים, אבל ככל שחבתי על זה הרי מעצב פנים לא יכול לחתום על תוכניות וההנדסאי בסופו לש דבר יכול גם וגם, גם לחתום על תוכניות וגם לעצב, אז לפי ההגיון הנדסאי כולל את שני התחומים ועדיף, לא? חוץ מזה- שאלה למנהלת האתר B6, למה אמרת שהנדסאים בסופו של דבר עובדים כשרטטים? הנדסאי לא יכול לפתוח משרד משלו של אדריכלות ועיצוב ולתכנן ולעצב בתים פרטיים ומסחריים (כל עוד זה עד 4 קומות)?? במיוחד שרוב חברות ומשרדי האדריכלים והעיצוב שיש למשל בבנין ודיור הם הנדסאים
איילת | 23:53  17/02/10
שלום , אומנם אני לא מנהלת האתר אבל אולי אוכל לעזור לך , אני למדתי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ,לימודים אלו הקנו לי זכות החתימה אך אלו לימודים טכנים החלק היצירתי לוקה בחסר ולאחר בירור מעמיק כל לימודי ההנדסאי אדריכלות הם טכנים , נכון שישנם קורסים של עיצוב פנים במסגרת לימודים זו אך הם לא מעמיקים ולא מספקים , רוב ההנדסאים מוצאים עצמם שרטטים מהסיבה הפשוטה שזה הדגש העיקרי ששמים בלימודים אלו לאחר שסיימתי לימודים אלה יכולתי לצאת לדרך עצמאית אבל אני לא חושבת שקיבלתי את מלוא הכלים , כיום אני מחפשת גם כן לימודי עיצוב פנים נטו, הייתרון הגדול שיש בלימודי הנדסאי זו זכות החתימה שמאפשרת לי לפתוח חלון, להוסיף חדר, לתכנן הרחבה של מבנה קיים שהרבה פעמים דורשים את זה בפרוייקטים של עיצוב פנים ומעצב פנים לא ראשי לתכנן זאת ,לכן לפי דעתי הפתרון הטוב ביותר הוא לשלב בין שני המסלולים כלומר לעשות את לימודי ההנדסאי בשביל זכות החתימה ולימודי עיצוב פנים בשביל ההשלמה היצירתית, מקווה שננתי לך חומר למחשבה בהצלחה....
רוני תוסף | 11:30  05/06/10
כנכתב לעיל פתרון חסר תקדים לבעיות ויטמינים או חלבונים שהוצע ע"י מטפל רמי כהנמן שידוע כמומחה מינרלים הוא להחליט היזדמנות יותר עדיפה בהחלט, היות ובחירה בהזדמנות כזאת תביא סיפוק רב לגברים ונשים שצורכים כל סוג ויטמין וכן אבקת חלבון פעוט. עם השנים צריכת תוספי מזון מהירה באופן אקראי תעלה מודעות פעוטה לסוגי מינרלים אחרים. רצוי לזכור שרצוי לנשים וגברים שמתאמנים להוסיף תוספי מזון למערך המזון השגרתי שלהם, במקביל להצטברות המיטבית של אבקת חלבון וכן ויטמין. עקב זה שכל תוספי המזון שקיימים בזמן האחרון הם - כמו שהוזכר קודם לכן - מבוססי כימיקל, לעניות דעתי לא רק ויטמינים או חלבונים יוצרים חיזוק כלכלי פורמאלי שגרתי לצרכנים כבדים של אבקת חלבון או מינרלים. עקב כך שבעת האחרונה עשיתי בדיקה בעין חשדנית רמות שונות של חלבונים מסוגים שונים, הגעתי למסקנה שבשנים עברו אנשי מחקר לא יחסו לכך חשיבות. בטרם נתחיל בעזרת צימצום נכון של ויטמינים בצריכת תוספי מזון במחזור הדם בד"כ תביא לרמה שנחשבת הכי טובה בזמן זה מבחינת גורם רמות מינרלים או חלבון לדוגמא בקיבה. השרירן אלכס שטראוס גורס שבגלל שימוש גורף שעשה במיני תוספי מזון לאחרונה – הצליח לעלות לרמה אינטרנשיונאלית, עקב כך ששרירנים רבים עולים במסה בעזרת אבקת חלבון משולבת ויטמין וזאת לאחר סקר שוק. כל פעם שיוצא לי לדסקס במכשיר נייד עם עמיתים בתחום, אני מבין שמתבקש מצד אחד ויטמינים איכותיים אף תוספי מזון טובים. אך מאידך גיסא מדקה לדקה פורצות חברות חדשות שנחשבות לגמרי חברות ויטמין טובות וכן אבקת חלבון עם שם עולמי בגין איכות לא מתפשרת לייצור מינרלים. אז לסיום צריך שתעשו סקר שוק לפני שאתם רוכשים תוספי מזון.
סגור