פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

קטי | 18:23  21/04/09
שלום לכולם, אני מעוניינת להתחיל השנה בלימודי נטורפתיה ואני מתלבטת בין מגוון המכללות. על פניו נראה שכולם מציעים את אותם ההסמכות ורק טווח המחירים משתנה. אני אשמח אם מישהו שמבין בתחום יוכל להמליץ ולייעץ לי על מוסד לימודים טוב. בנוסף בגלל החוק החדש שעומד לצאת בהקשר של רפואה משלימה איזה מוסדות מומלצים ללמוד בהם ( כך שלא יהיה איתם בעיות בעתיד)? תודה
גיל וינבאום | 15:45  22/04/09
שלום קטי, כשיגיע היום המיוחל והחוק המוצע ייושם יהיו אלה בתי הספר לרפואה משלימה שחברו למכללות ואוניברסיטאות שמלמדים לתואר במקצועות הבריאות שיקבלו הכרה ללימודי תואר ראשון מוכר. לא תהיה מכללה אחת מוכרת - אלה צבר של מכללות שיצרו שיתופי פעולה מעיין אלה. תבחרי לעצמך את המכללה שאת חושבת שהיא הכי מתאימה בעבורך מבין המכללות המוכרות ע"י האגודה הישראלית לנטורופתיה ותזונה הוליסטית, והקפידי בבואך לבדוק את המכללות השונות לגבי הפרמטרים הבאים: 1. מי מרכז את המגמה, ומהו הריזומה המקצועי, ההשכלתי והקליני שלו 2. מהו גודלו של סגל ההוראה והרקע המקצועי, ההשכלתי והקליני שלו. 3. מהו החזון של תוכנית הלימוד, האם הוא עומד בקו אחד עם החזון שלך? 4. האם מתקיים שדה קליני (סטאז')? 5. היכן מתקיים השדה הקליני ומה היקפו? 6. כשמדובר בשנות לימוד קלנדריות, כמה שעות לימוד לומדים בכל שנה? 7. האם למכללה יש כבר בוגרים בתחום והאם הם עובדים במקצוע? 8. האם יש מחלקת השמה שעוזרת לסטודנט במציאת עבודה? 9. להיכנס לשיעורים שכבר רצים בפועל, ולהתרשם מאיכות העברת השיעורים והאווירה בכיתה 10. לשבת בקמפוס, לעצום עיניים ולהרגיש מה המקום "משדר" לך מבחינת תחושות הבטן. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
סגור