פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.

גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

אורן ה. | 19:12  11/03/12
שלום רב ד"ר, הייתי רוצה לשתף בהתלבטויותיי שבסופו של יום הובילו אותי לבחור ללמוד הומאופתיה, אם כי ההחלטה עדיין אינה סופית והייתי רוצה לוודא כי הציפיות שלי אכן תואמות את המציאות. אני בוגר מספר קורסים בשיטת טיפול בתדרים(איזון חיים), ואני מעוניין ללמוד ולהתעמק בתחום של הרפואה המשלימה המקנה יסודות יותר "מקורקעים" שאינם מבוססים על עקרונות הילינג בלבד- תחום מוכר אקדמית שגם נשען על מחקרים, ביולוגיה, רפואה מערבית וכו'. בעוד שנטורופתיה עושה רושם שנותנת הרבה מאוד כלים מגוונים(דבר המהווה יתרון לא מבוטל אני מאמין), צמחי המרפא הם המחזיקים בעיקר ענייני, בעוד שהשאר פחות מושכים אותי(אני מתבסס על מתאר מסלולי הלימודים המתוארים בקולג' לרפואה משלימה). לעומת זאת, ההומאופתיה מושכת אותי הרבה יותר היות ועיקר העיסוק הוא סביב מצב המטופל, המצב שדורש תיקון(איבחון), והתאמת תרופה הומאופטית- עם זאת, ראיתי כי מספר התעודות וההכשרות לו זוכה סטודנט של מסלול זה היא משמעותית פחות מגוונת. לשאלותיי ברשותך: 1- האם הומאופתיה מתאימה לדברים אותם תיארתי? אני אדם בעל ראש פתוח(אחרת לא הייתי לומד תחום כה ערטילאי כמו רפואת תדרים) אך מעוניין בתחום המושתת על עקרונות ביולוגיה, כימיה, פרמקולוגיה וכיוצא בזאת- דברים מדידים, שיש עליהם ספרות המגובת במחקרים וכיוצא בזאת. 2- האם העובדה שלימוד ההומאופתיה כה ממוקדים מהווה חיסרון משמעותי בעבור אנשים המעוניינים אח"כ להשתלב בשוק העבודה? 3- האם התארים מטעם המכללות השונות בחו"ל מוכרים גם בארץ? תודה מראש, אורן
גיל וינבאום | 09:48  01/04/12
שלום אורן, הומיאופט מטפל בעיקר בתחום שבין הגוף ובין הנפש, עקרון השיטה הוא "דומה מרפא בדומה" ז"א שנותנים למטופל חומר מוחלש של החומר או התופעה שגרמו לו לחוסר האיזון= למחלה. האבחון הוא רובו ככולו תשאול והטיפול הוא תרופתי-טבעי. לנטורופת יש מספר כלים אבחוניים (תשאול, אבחון ציפורניים, חסרים תזונתיים, בדיקות שיער ועוד...) כיוון שלנטורופת יש גם כלים טיפוליים רחבים ומגוונים יהיה לו קל יותר למצוא עבודה ולהשתלב במרפאות, קופות חולים, בתי חולים ומרכזים מולטי-דציפלינים. אך, אם ההומיאופטיה היא זו הקרובה לליבך- קרוב לוודאי שתהיה מטפל יותר מצטיין בהומיאופטיה, ואז איכות הטיפולים ואחוזי ההצלחה יהיו גבוהים משמעותית. כך שאין תשובה חד- משמעית. עלייך להעמיק יותר בשתי השיטות/ גישות. אולי ללכת לפגישות ייעוץ ואז לקבל החלטה מושכלת. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
סגור