איתמר | 08:09  05/10/09
קוראים לי איתמר אני בן 23 ואני משוחרר בערך חצי שנה. אני עובד כרגע בתמיכה טכנית בחברת הייטק. אני רוצה להתפתח בכיוון התכנות אבל לא ממש יודע איך לעשות את זה. לפני הצבא סיימתי תואר הנדסאי תוכנה. בצבא לא עסקתי בתחום. עכשיו אני מתלבט אם ללכת ללמוד לתואר ראשון (ז"א להשלים את התואר לתואר ראשון), לעשות קורס מקצועי או לסמוך יותר על צבירת נסיון. אם זה ללמוד - אז זה יכול להיות קורס מקצועי, מכללה או אוניבריטה פתוחה (אוניברסיטה זה קצת לא אופציה כי אין לי פסיכומטרי וכרגע אין לי זמן/רצון לעשות). אם זה צבירת נסיון - יש מאיפה. אני שותף להקמת חברת תוכנה קטנה ותפקידי בכוח - כמובן, מתכנת. כמובן שזה בהדרכה צמודה של מישהו בכיר, מנוסה ומבוגר ממני - וזו הזדמנות פז. השאלה היא אם כדאי כרגע להשקיע בלימודים בהתחשב בזה שאני צריך בנוסף גם להחזיק דירה והעזרה מההורים לא תכסה את כל שכר הלימוד (וכמובן שאני צריך לשלב את זה עם העבודה במשרה מלאה שבה אני עובד כרגע, למרות שמקום העבודה מאד גמיש מבחינת השעות). או שכדאי להשקיע יותר בצבירת נסיון בחברה החדשה ובאופן עצמאי ? האם תואר זה משהו שממש אי אפשר בלעדיו בתחום המקצועי הזה? לדעתי אם מוכיחים מספיק נסיון זה פותח הרבה דלתות (ואולי אני סתם חולם?) בקיצור - אשמח לעצה
איתמר שלום, העובדה כי אתה מגיע עם נסיון כלשהו בתכנות מהווה יתרון משמעותי עבורך, הייתי מציעה לך להתמקד בקורס תעודה מקצועי הנקרא MCPD המכין ל-5 בחינות של מייקרוסופט, שפת תכנות C# מפתח אפליקציות MPCD קהל יעד: בעלי רקע כללי בתכנות או בתחום המחשבים, המעוניינים לרכוש מקצוע ולהשתלב בפסגת הטכנולוגיה. רבים משתלבים בתחום במהלך הקורס או בסיומו. בהצלחה, מונה בר-גיל
סגור