פורום לימודי וטרינריה

בהנהלת: ד"ר אריק אלחלל  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת פורום לימודי וטרינריה הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודי וטרינריה בארץ ובחו"ל ,לספק מידע אודות דרישות קבלה,תכני לימודים והשתלבות בשוק העבודה.

ד"ר אריק אלחלל

הפורום מנוהל על ידי ד"ר אריק אלחלל,רופא וטרינר ונציג הפקולטה לרפואה וטרינרית בברנו-צ'כיה.

במסגרת עבודתי כסייעת במרפאה וטרינרית נתקלתי במכתב המצורף אותו שלחה אלינו חברת IMS המשווקת לימודי רפואה ווטרינריה בחו"ל. החברה מציעה תמורה כספית עבור הפניית תלמידים לאוניברסיטאות אותן היא מייצגת. האם לדעתכם ניתן לסמוך על המלצה שניתנת באופן שכזה?
תמיר | 20:06  17/10/09
האם מכתב זה בא "לשדל"וטרינרים להמליץ על בתי הפר שחברת IMS מייצגת? אם כן,האם ניתן לתת אמון בהמלצות שמקבלת חברה זו? דרך שיכנוע זו אולי כשרה אבל מסריחה.
רוני | 21:57  19/10/09
מישהו יודע מה נסגר עם חברת IMS והלימודים בסלןבקיה? משיחה שלי עם הנציג שלהם בארץ הוא עשה הכל לשכנע אותי לא ללמוד בסלובקיה. קיבלתי ממנו כל מיני הסברים מתחמקים למה לא כדאי ללמוד שם השנה. נראה לי די מוזר כל העסק-אם זה המצב אז מדוע הם מפרסמים את הלימודים שם?
ליטל | 10:02  27/10/09
גם אני קיבלתי תשובות מתחמקות. לפני שנה הם המליצו לי בחום על ביהב לוטרינריה בסלובקיה וכאשר יצרתי אתם קשר הפעם,הם עשו הכל לשכנע אותי לא ללמוד שם-די מוזרים...
בני | 11:24  27/10/09
גם אותי הנציג שלהם ניסה לסובב עם כל מיני סיפורים.
דלית | 21:45  28/10/09
גם אצלי היה סיפור דומה.
חברת IMS מייצגת מספר מוסדות ללימודי רפואה ווטרינריה באירופה ובאיים הקריביים ואינה מנסה לסובב אף אחד כפי שהתבטאו החברים בפורום. מטרתנו היא לאפשר לסטודנטים את המסלול הטוב ביותר מתוך כלל האפשרויות שאנו מציעים ויעידו על כך מאות הסטודנטים הלומדים באמצעות החברה מישראל, אנגליה, אירלנד, שבדיה, נורווגיה, יוון, ארה"ב ועוד. לעצם העניין, תוכנית לימודי וטרינריה בסלובקיה הייתה במשך שנים ארוכות מעוז ישראלי שהומלץ ע"י חברת IMS המלווה את הסטודנטים לכל אורך תקופת הלימודים עד לקבלת התואר . לאחרונה לאור שינויים שחלו באוניברסיטה ושהרעו באופן משמעותי את מצבם של הסטודנטים כולל שינוי בתקופת הלימודים מחמש שנים לשש שנים, וכן שינוי בדרוג המוסד, החלטנו לכוון את הישראלים הפונים אלינו לאוניברסיטת וורשה המציעה תוכנית יוקרתית לתואר DVM באנגלית. משך התוכנית 5.5 שנים. תנאי הלימוד בוורשה מעולים, המעונות חדשים לגמרי, ציוד המעבדות מתקדם ובית החולים הוטרינרי חדש גם הוא. אנו מאמינים שאין כמו מראה עיניים, ומזמינים אתכם לסיור היכרות באוניברסיטה בוורשה. סטודנטים שילמדו בוורשה יקבלו 50% החזר מעלות כרטיס הטיסה עבור סיור ההיכרות. למעוניינים במיילים של סטודנטים הלומדים בוורשה ניתן לפנות אלי: kobi@medstudy.org . מי שמעוניין בכל זאת ללמוד בסלובקיה יוכל לעשות זאת דרכנו ומוזמן לפנות אלי ישירות בטלפון: 039213897 בהצלחה לכולם, קובי מונוביץ, חברת IMS ישראל.
סטודנט-בודפשט . | 18:44  06/11/09
קובי שלום בשנים האחרונות עברו סטודנטים לא מעטים מבודפשט לקושיצ'ה, אשר זכתה בעקבות כך בהונגריה לכינוי הלא מחמיא the end station of the veteinary studnts מחברי הלומדים שם קבלתי את הרושם שהמקום התקדם מעט בשנים האחרונות,לכן איינני מבין על איזה דרוג מדובר.הדרוג אותו אני מכיר הוא זה של האיחוד האירופי אשר נערך בסלובקיה לאחרונה לפני כ 5 שנים. אם יש לך עדון או דירוג חדש,אשמח אם תוכל לתת את פרטי האתר בו הוא מתפרסם. (לאו דווקא על סלובקיה בלבד-אשמח לדעת גם על הונגריה) תודה
אהבתי את ההגדרה.
דן-קושיצ'ה | 12:50  07/11/09
משך הלימוד הוטרינריה בסלובקיה שונה לשש שנות לימוד לפני שלוש שנים וזאת בשל דרישת האיחוד האירופי .
סטודנט לוטרינריה. | 19:18  07/11/09
שלום לכולם. אני לומד וטרינריה שנה שלישית בסלובקיה . התוכנית כאן היא מזמן כבר תוכנית של 6 שנים על פי הדרישות האירופאיות. מה שאותי עיצבן זו הצביעות של קובי וims שמכיון שהאוניברסיטה כאן בעטה אותם לכל הרוחות והם כבר לא יכולים להרויח מסטודנטים שמגיעים לכאן,פתאום קושיצ'ה כבר לא טובה בעיניהם .
דנה שלום, מרבית הסטודנטים הלומדים במוסדות הלימוד המיוצגים ע"י IMS מגיעים באמצעות המלצות של וטרינרים ורופאים. אלו עושים זאת באופן שוטף ללא קבלת תמורה כלשהיא. כמחווה של רצון טוב מצאנו לנכון להציע עמלת שיווק לכל ממליץ (וטרינרים, רופאים, סטודנטים,הורים) שהסטודנט שהפנה אלינו ילמד אצלנו בסופו של דבר. ההפנייה אלינו הינה רק תחילתו של תהליך ארוך במסגרתו בודקים הסטודנטים אותנו, את מוסד הלימוד, נוסעים לבקר, מתייעצים עם סטודנטים הלומדים במקום וכו'. אף וטרינר או רופא לא יתן ולא נתן בעבר המלצה בגלל עמלת השיווק שאנו נותנים. ההמלצות הינם על בסיס ההיכרות עם המוסד או עם בוגריו בלבד. את מוזמנת להתקשר במידה ויש לך שאלות נוספות. בברכה, קובי מונוביץ.- חברת IMS ישראל. טלפון: 039213897
קובי שלום תשובתך לא מתיישבת עם המכתב שחברת ims שלחה לוטרינר שאצלו אני עובדת, אשר לא למד באף אחד מהמוסדות אותם אתם מייצגים. שאלתי וטרינרים נוספים אשר גם להם אין קשר לims ונחש מה?גם הם קיבלו את מכתבכם. לא חבל על הבולים?
סטודנטית בקושיצה | 12:31  15/11/09
הזהרו מחברת IMS ובעיקר מנציגה קובי הבחור לא אמין! אני לומדת כאן כבר כמה שנים מרוצה מאוד, וכמו שכתב כאן כבר הקולגה שלי, המוסד שלנו פשוט לא מעוניין יותר לעבוד איתם ובעט אותם החוצה, חברת IMS ראתה שלא משתלם לה לעבוד עם סלובקיה יותר ולכן ממליצה על אלטרנטיבות אחרות. אם שנה הבאה ביהס בפקיסטן יציע יותר כסף חברת IMS יעברו לעבוד עם פקיסטן! המלצה אישית שלי, לכל המעוניינים ללמוד בחול וטרינריה או רפואה או רפואת שיניים נסו ליצור קשר עם סטודנטים שלומדים שם כבר עכשיו, ונסו לדלות מהם מידע. האוניברסיטה בוורשה היא לא פחות ולא יותר טובה מכל אוניברסיטה אחרת במזרח אירופה, זו פשוט אותה גברת בשינויי אדרת בסופו של דבר. שיהיה לכולם בהצלחה
נועה | 14:24  01/01/10
לסטודנטית מקושיצ'ה שלום. שתי שאלות לי אלייך: האם את יכולה לפרט מעט לגבי הלימודים בקושיצ'ה (אני עדיין בשלב הבירורים). האם IMS מחוץ לתמונה בקושיצ'ה? תודה נועה אבירם
סגור