פורום לימודי רפואה

בהנהלת: ד"ר משה כהן  |  מסר למנהל/ת הפורום
לכל המתעניינים בלימודי רפואה, רפואת שיניים שלום בפורום זה תמצאו מידע עדכני בנוגע ללימודי רפואה באוניברסיטאות השונות בישראל ובחו"ל. תוכלו להפנות שאלות הנוגעות בתנאי הקבלה לאוניברסיטאות השונות, עלויות שכר לימוד ומחיה, ובנוסף בנוגע לחיים שלאחר לימודי הרפואה (מבחני רישוי וכו').
מומלץ בחום

ד"ר משה כהן

מנהל הפורום הוא ד"ר משה כהן, רופא ובעלים של חברה בינלאומית המכינה סטודנטים ללימודי רפואה בחו"ל מכוון ומייעץ למאות סטודנטים בשנה ומקבל מידע עדכני ושוטף ממאות תלמידיו אשר לומדים באוניברסיטאות שונות בעולם.

אוהד | 18:53  15/08/10
שלום אני אוהד בן 17, תלמיד כיתה יב' בקרוב. ואני רוצה להמשיך ללמוד רפואה דרך הצבא, עתודאי. עדיין לא קיבלתי החלטה סופית וזמני הולך ואוזל. רפואה הוא מקצוע מאוד יוקרתי ומספק מצד אחד, בגלל זה אני רוצה ללמוד אותו. אבל מצד שני אלה 7 שנים של לימודים מתישים, וכששאלתי אנשים בפורומים אם כדאי ענו לי תשובות זהות ושליליות: חוסר הכבוד ואלימות של חולים, שכר המגוחך, המשמרות שלא נגמרות, "מפסיק" את החיים, מתחילים לחיות ולקבל שכר נורמאלי בגיל יחסית מאוחר (ואני מדבר על גיל 45-50). ז"א שאחרי 7 שנים של לימודים קשים, מתחילים לעבוד, משקיעים הרבה מאוד בעבודה, הלחץ הוא מטורף, משמרות ארוכות, וללא תגמול הולם. בינתיים כל מי שאמר לי שכדאי ללכת על זה אמר בגלל שזה מקצוע מספק, חשים גאווה. אבל זה לא הפרמטרים היחידים שמשפיעים על ההחלטה שלי אם להתחיל ללמוד את הרפואה או לא. אין לי ניסיון בזה ואני לא יודע אם כל מה שכתבתי פה נכון, זה מבוסס על תגובות של אנשים אחרים. אם זה נכון (וזה נכון?) אז מה כל כך משתלם להיות רופא? למה הדרישות ללימודים הם כל כך גבוהות? האם צפוי לחול שיפור בתנאי העבודה של הרופאים? האם חל כזה שיפור בשנים האחרונות? ולמה מתפלאים אחר כך שיש מחסור ברופאים? בנוסף אשמח לדבר עם רופא בעל ניסיון שיוכל לעזור לי. תודה מראש לעוזרים אוהד
ד"ר כהן | 22:21  15/08/10
שלום אתה מוזמן לפנות אליי בנושא אך תיהיה מוכן לשמוע א ההיפך המוחלט!! מכל מה שציינת זהו המקצוע הניפלא בעולם לדעתי בהצלחה.. 0545255177
סגור