פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

תאיה | 12:11  08/06/08
שלום לך, ברצוני להתייעץ איתך, החלום שלי היה ללמוד עריכת דין, מכל מיני לחצים משפחה והסביבה בחרתי ללמוד תחום אחר, עכשיו אני מסיימת שנה א' במנהל עסקים, היו לנו מספר קורסים במשפט עיסקי ועוד משהו, ואז היבנתי שלא יעזור אבל זה מה שאני רוצה, עכשיו מן הסתם אני לא אפרוש אלא אסיים את התואר, מ שאני רוצה לשאול כאשר אסיים אותו אהיה בת 30, אני יודעת שיש לכם תוכנית לבעלי תואר ראשון שהיא 3 שנים ויותר גמישה מאשר התוכנית הרגילה של משפטים, האם גם התוכנית הזו מאפשרת לעשות סטאג' ולאחר נשה לגשת למבחנים של המועצה או רק לידע כללי, ואם ביכלל ישנו טעם ללמוד משפטים לאחר גיל 30 ומה הסיכוי ביכלל למצוא עבודה בתחום? תודה מראש
שלום רב ותודה על השאלה. ראשית, צריך לבדוק אפשרות של שילוב משפטים בשנה הבאה ביחד עם מנהל עסקים. בלא מעט מקומות מאפשרים שילוב (במיוחד לבעלי ציונים גבוהים). שנית, אם לא מתאים לך ללמוד מנהל עסקים, אז אני לא מאמין בללמוד בכוח מקצוע שלא מספיק מעניין אותך או שלא מתאים לך. אפשר לעזוב לימודים אחרי שנה אחת ולעשות הסבה למשפטים (אני עשיתי זאת. מביולוגיה למשפטים, אחרי שנה אחת). לא יקרה שום אסון. שלישית, בהנחה ואת כן רוצה לסיים תואר במנהל עסקים, אז כל הכבוד. תעשי זאת. את לא חייבת לקבל עכשיו החלטות למה תלמדי עוד 2 שנתיים, אחרי שתסיימי מנהל עסקים. אולי תקבלי הצעות עסקיות מעניינות. אולי תרצי לעשות תואר שני. אם תחליטי שיש לך את המשאבים ואת הזמן לעשות עוד תואר, אז משפטים הוא תואר בהחלט מומלץ. אין בכלל קשר לגיל. הרי אם תעשי את התואר השני במשפטים ותוסמכי לעורכת דין, את מגיעה עם יתרון אדיר לעולם העסקי בישראל. שאין להרבה עורכי דין מן המנין. השכלה במנהל עסקים יחד עם השכלה במשפטים, תיתן לך נקודת זינוק מצוינת לכל מיני תפקידים שתואר נוסף (משפטים או מנהל עסקים) מהווה יתרון. לבעלי תואר ראשון, המכללה מאפשרת לעשות מסלול מקוצר של 3 שנים בלבד ואז לצאת להתמחות ולקבל את ההסכמה לעריכת דין. יש לנו לא מעט אקדמאים כאלה (והמכללה למנהל מרכזת אותם למסלול אחד שבו לומדים יומיים וחצי בלבד, כשמתוכם: יום שישי + יום רגיל + יום שבו לומדים אחה"צ). בהצלחה לשאלות או בירורים בנוגע לקבלה, מסלולי לימוד, מלגות: במרכז הייעוץ של המכללה למנהל בטלפון 9634103 -03 כל המידע הנדרש, כולל תנאי רישום, של המכללה למנהל: http://yedion.colman.ac.il/~colman/1rish

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור