פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

שלום לכולם אני מעוניין ללמוד משפטים בשנה הבאה בדקתי במספר מכללות והמכללה למנהל והבינתחומי הכי מצאו חן בעיניי העניין הוא שאני גר בריאשון ולכן למכללה למנהל יש עדיפות בגלל המיקום אני אשמח מאוד אם סטודנטים שלומדים שם יוכלו לספר לי אם הם מרוצים מהלימודים שם. תודה אפי
שלום רב. אני למדתי במכללה למנהל. אני יכול לספר מניסיוני (רק על עצמי לספר ידעתי) שהמכללה למנהל הוא מקום מצוין ללימודים. הקשר הישיר עם מרצים, סגל ההוראה והמזכירות הוא מדהים- תומך מאוד ומפרגן מאוד. ישנן מגוון קליניקות שנותנות רקע פרקטי עוד בזמן הלימודים, כמו גם סדנאות שונות בנושאים רבים: צרכנות, חוק זכויות החולה, חופש מידע ועוד לצד פרויקטים חשובים כמו משפטים מבוימים, תחרות בינ"ל בארה"ב ובאירופה, 2 כתבי עת שהמכללה מוציאה ואף פרויקט שכולל עבודה בבימ"ש בצמוד לשופטים בזמן הלימודים. הסגל של המכללה כולל מרצים מהשורה הראשונה בישראל וישנה אפשרות ללימודי המשך לתואר שני במשפטים או לימודים משולבים של משפטים וכלכלה או ראיית חשבון. אני ממליץ לבקר בקמפוס ולהתרשם בעצמך. ישנה חשיבות פרקטית למקום הלימודים לגבי מציאת התמחות טובה ונחשבת. המכללה למנהל מוציאה מתמחים בכל משרד בארץ כולל בפרקליטויות המדינה ובית המשפט העליון שנחשבים מקומות שקשה מאוד להתקבל לשם. בכל מקרה, אני ממליץ לעשות בדיקה בעוד מקומות כדי לקבל החלטה שתהיה שלם איתה. אני מציע לשקול היטב את שיקול המרחק של הבינתחומי מראשל"צ. יש לכך חשיבות בהמשך. למשל, יהיו פעמים שתצטרך לבוא רק כדי להגיש עבודה או ללמוד קורס בחירה אחד או סמינריון אחד. אם אתה גר קרוב, זה דבר שקל לעשות. למעשה, אתה מגדיל את אפשרויות הלמידה שלך ומקטין עומס על עצמך. לשאלות או בירורים בנוגע לקבלה, מסלולי לימוד, מלגות: במרכז הייעוץ של המכללה למנהל בטלפון 9634103 -03 כל המידע הנדרש, כולל תנאי רישום, של המכללה למנהל: http://yedion.colman.ac.il/~colman/1rish
הי אפי, מכיוון שאתה מתלבט, אני מזמינה אותך ליום פתוח לתואר ראשון במרכז הבינתחומי הרצליה שיתקיים ביום שישי 9.1.09 בשעה 9:00 ובו תוכל להתרשם בעצמך מהקמפוס, סגל המרצים ותכניות הלימודים. במהלך היום הפתוח תוכל לפגוש סטודנטים ובוגרים של בית ספר רדזינר למשפטים ולשמוע מהם על חווית הלימודים שלהם בבינתחומי הרצליה. בהצלחה! יעל
אורית | 12:44  17/12/08
אני חושבת שאין לך בכלל סיבה להתלבט, במיוחד גם אתה גר בראשל"צ! אולי הסיבה היחידה שאולי אמורה לעצור בעדך זה שכר הלימוד, אבל אם אתה מתלבט בין במכללה למינהל לבינתחומי, נראה לי שזו לא הבעיה שלך... אני לומדת במכללה למינהל... ואני ממש יכולה להמליץ לך על המקום! אם אתה כבר סגור ללמוד משפטים, אני הייתי ממליצה לך לשלב את זה עם משהו יותר ריאלי, זה מה שאני עושה, משלבת את זה יחד עם מנהל עסקים, בסוף התואר אתה יוצא עם 2 תארים! משפטים אין ספק זה קצת משעמם ללמוד את זה ככה נטו... ובגלל זה בחרתי להוסיף עוד מקצוע שיכניס לי יותר עניין... אבל גם אתה רוצה ללמוד רק משפטים עדיין אני ממליצה לך לבוא לפה לראות ולהתרשם. איך אתה שוקל ללמוד בבינתחומי אם אתה גר בראשון? לא חארם על העצבים בכביש? ועוד במיוחד שאתה גר כמה דקות מהמכללה למינהל!?1? כדאי לך לחשוב גם על שיקול זה..

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור