פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

חנית | 18:47  24/05/10
אני רוצה להתחיל השנה ללמוד משפטים ורציתי לדעת האם הלימודים הם רק עייוניים או שיש גם פן מעשי אני יודעת שבסוף יש סטאז' אבל עדיין הייתי רוצה לדעת שאני לא הולכת לבלות 3 וחצי שנים רק בקריאה של חומר כתוב..... תודה מראש לעונים
שלום רב. ברוב בתי הספר למשפטים ישנם תוכניות מגוונות ששמות דגש על הפן הפרקטי ומאפשרות לסטודנטים להתנסות בעבודה מעשית. למשל במכללה למנהל יש תוכניות רבות: החל מסוגיות חוקתיות ומנהליות (חופש מידע, זכויות אדם במשפט הבינ"ל), משפט פלילי, קלינקות כלליות ופרטניות אשר מעניקות כלים מקצועיים מעשיים במגוון נושאים מתחום המשפט האזרחי ועוד. תוכלו למצוא עוד מידע באתר המכללה למנהל בראשון לציון. כמובן שכל מוסד ראוי מציע תוכניות דומות לבאים בשעריו, זאת כמובן לצד למידה עיונית, הכנת מטלות ועמידה בבחנים שדורשים קריאה מרובה. קחי בחשבון שכיום ישנם משרדים רבים שמאפשרים להתחיל טרום התמחות או סיוע משפטי בתור סטודנט משלב די מוקדם כך שניתן להיחשף לעבודה פרקטית אשר מתבצעת במשרדים. בהצלחה רבה
יוחאי | 14:24  25/05/10
היי חנית בוודאי שיש גם שילוב של לימודים מעשיים- אני עומד לסיים שנה ב ב קריה האקדמית אונו והשנה הצטרפתי לקליניקה (שזה כמו קורס מעשי) לייצוג בני נוער בפלילים מדובר בקליניקה העוסקת במתן ייעוץ וסיוע משפטי לבני נוער וצעירים בהליכים פליליים ואנחנו התלמידים ביחד עם ראש הקליניקה ,שהיא עו"ד כמובן, עוזרים לאותם מעוטי יכולת ונותנים להם ייעוץ משפטי כמו עו"ד מעבר לסיפוק שבעזרה, אני חייב לאמר שגם אני לומד מזה המון. אני יודע שבמכללה שלי יש גם עוד איזה 10 קליניקול שונות בנושאים אחרים
חשוב לדעת שלא בכל המוסדות יש לימודים אקדמאיים גרידא ואני מסכים איתך שזה מאוד מאוד חשוב למצוא מקום שמשלב פרקטיות. אני גם לומד בקריה האקדמית אונו ואני הצטרפתי לקליניקה גם כן (לא אותה אחת אמנם) ואין ספק שזה נראה אחרת לגמרי שאני מסיים את התואר ובקורות חיים שלי כבר כתוב לי ניסיון כלשהו. מעבר לזה שאני לומד ככה טוב יותר, זה גם משרת אותי טוב יותר במציאת משרד להתמחות. ממליץ מאוד. בהצלחה!

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור