פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום
 
מנהל פורום לימודי משפטים

 
רון | 13:08  23/02/12
שלום, התקבלתי למשפטים באת"א לשנה הבאה אך אני עדיין בלבטים האם ללכת על זה. ההתלבטות שלי היא ממספר האנשים העוסקים במקצוע וזילות המקצוע. השכר הוא גם לעיתים נושק למינימום במשק וכפי הנראה יש רק חסרונות. התחום מעניין אותי אך גם שיקולי השכר במידה ניכרת ואודה לך אם תוכל לשפוך קצת אור על הנושא ( אם זה עוזר אני מתכנן בשנה ב להתחיל לשלב עם לימודי חשבונאות). תודה.
שלום רב. אני חושב שאנו בשלב בו גם אם הייתי רוצה (ואני לא) אזי כבר אי אפשר לייפות את המציאות. כל מה שאמרת נכון. רבים מאוד מתייאשים אחרי שנתיים-שלוש ומתחילים לחפש כיוונים אחרים. במשרדים הגדולים (אחרי 6-7 שנים אפשר להגיע לסביבות ה- 15 עד 18 ברוטו לערך היום) תצטרך לעבוד לא מעט עד 20-21 בלילה ובמשרדים הקטנים לא יתביישו להציע גם ,6,500 ברוטו בשביל 9 שעות עבודה ביום. השוק רווי ויהיה עוד יותר רווי עוד 3-4 שנים. אבל לטעמי השיקולים לא חייבים להיות אלה. היתרון העצום של לימודי משפטים הוא האופן שבו החשיבה שלך יכולה להתפתח והתרומה של לימודי משפטים לכישורים וליכולות האינטלקטואלים. זה לא רק יכולת ניתוח סוגיות וסיטואציות מכמה כיוונים או יכולת קריאה וניתוח של חומרים שונים או אפילו יכולת התבטאות טובה בעל פה. זה מעבר לזה: מדובר בכלים דרכם אתה מתבונן על העולם סביבך בצורה הרבה יותר מפוכחת, מודעת ובעיקר ביקורתית. זה העיקר לדעתי לצד פיתוח החשיבה. גם אם לא תעבוד בסוף כעו"ד יש כל כך הרבה תחומים בהם אתה תוכל להשתלב בין השאר בזכות התרומה של לימודי משפטים ליכולות שלך. מעבר לכך, הלימודים מאוד מעניינים ויש כל כך הרבה שטחים ונושאים משיקים שאפשר לעבוד בהם עם השכלה משפטית ותואר זה בוודאי שעולה על תארים "כלליים אחרים". במציאות של היום יש לחפש תואר שיש לו גם השפעה על הכישורים והיכולות האינטלקטואליות ולא רק להוציא תעודה בשביל להוציא תעודה. בהצלחה
 
 
 

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?
 
סגור