פורום לימודי משפטים

בהנהלת: מנהל פורום לימודי משפטים  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום משפטים יענה על שאלות ולבטים שונים בדרך אל התואר: מדוע ללמוד לימודי משפט? אילו שילובים ניתן לשלב עם לימודי משפטים? מה לומדים בלימודי המשפטים? האם עדיף תואר באוניברסיטה על פני התואר במכללה? ואולי זה בכלל להיפך? איפה ניתן לרכוש יותר ניסיון מעשי? איך עוברים את בחינות הלשכה? איך משפרים את הסיכויי למציאת התמחות "נחשבת" וטיפים לבחירת מסלול הלימודים וכן מהן דרישות הקבלה ומועדי הרישום ללימודים? הכל על הדרך להיות עו"ד מצליח, כאן בפורום לימודי משפטים. מומלץ וכדאי להתייעץ לפני קבלת החלטה כלשהי, אז אל תהססו.
מומלץ בחום

מנהל פורום לימודי משפטים

רמי | 12:14  28/02/16
שלום רב אני בוגר מדעי החיים ומדעי המחשב לפני הרבה שנים ומתעניין בתואר שני במדעי המשפט ללא משפטנים. ראיתי את התוכנית של בר-אילן. 1. האם אוכל לעשות זאת בבר אילן (לכאורה זה לבוגרי מנע"ס או מדעי הרוח) 2. האם יש אוניברסיטאות / מכללות אחרות המאפשרות מסלול דומה? תודה רמי
רמי שלום ,ישנם עוד 2 מוסדות שמציעים את התואר הנ"ל , מכללה למנהל שכ"ל אוניברסיטאי , מכללת נתניה לפי מיטב ידיעתי גם שכ"ל אוניברסיטאי ובנתניה זו תכנית חדשה , מסלול האקדמי של מכללה למנהל כבר רצה מספר שנים
תודה על התגובה המהירה. האם ידוע לך אם במכללת נתניה יש מסלול המאפשר תואר ראשון במשפטים בשישה סימסטרים לכאלה שיש להם כבר תואר שני כנ"ל? אם זה המצב, לכאורה אפשר ללכת הפוך ולהשלים תואר שני + תואר ראשון בשלוש שנים? האם הגיוני ונכון?
רמי שלום , השאלה מה המטרה של הלימודים הללו ? אם אתה רוצה להיות עו"ד אז מן הסתם אין קיצורי דרך רק תואר ראשון במשפטים+ התמחות ומעבר של מבחני לשכה אם אתה מחפש השכלה משפטית אז לעניות דעתי תואר שני ללא משפטנים בהחלט נותן הבנה בסיסית אם אתה מחפש לעשות תואר שני ללא משפטנים ואז ללכת למכללת נתניה לבצע סוג של השלמה כדי כן להיות עו"ד בסופו של דבר אז זו הדרך הכי ארוכה ומייגעת לגבי מסלול לאקדמאים- נכון להיות יש 2 מוסדות אשר מלמדים משפטים לאקדמאים : מסלול אקדמי מכללה למנהל - 3 שנים כלומר 6 סמסטרים מכללת שערי משפט - שנים כלומר 6 סמסטרים רייכמן - מרכז בין תחומי הרצליה מסלול לאקדמאים מצטיינים כאשר אני לא יודעת מה דרישת סף להצטיינות בכל שלושת המוסדות שכ"ל לא מתוקצב , תואר כזה יכול לנוע סדר גודל 100,000 ש"ח ויותר אך לא פחות מקווה שתעשה את הבחירה ושיקולים נכונים אופציה נוספת הינה במסלול המוכר והידוע דרך אוניברסיטאות , אם אתה בעל תואר שני ובממוצע הנדרש ייתכן ולא יהיה צורך בהצגת פסיכומטרי אך כמובן עניין זה דורש בדיקה פרטנית מול אתר של אוניברסיטאות - כמובן שכ"ל אוניברסיטאי כלומר מתוקצב.
מנהל פורום לימודי משפטים | 17:54  28/02/16
שלום רב. אני מכיר כמה שעשו את המסלול שציינת תואר שני ללא משפטנים ואז תואר ראשון במשפטים. זה כמובן אפשרי ומתאים למי שלא כל כך יודע מהם לימודי משפטים, מקבל הצצה די משמעותית דרך התואר השני ואז לומד תואר ראשון (ומגיע כבר אם יתרון מבחינת הכרת הנושאים ויותר חשוב - התמודדות עם טקסטים וכללים משפטיים). זה נראה לי אפשרות די טובה למי שבכלל לא מגיע מהתחום כי זה מאפשר קבלת החלטה מושכלת, היכרות עם מוסד הלימודים, צורת הלמידה, הדרישות השונות וכד'. כל מוסד ודרישותיו הוא ויש לבדוק באמת איך מתייחסים בכל מכללה לתואר שני ללא משפטנים. בהצלחה
תודה רבה על הסיוע

קישורים נוספים

למי הכי מתאים ללמוד את המקצוע?
מידע על הלימודים במקצוע המסקרן
תואר שני במקצוע שימושי ומבוקש
מה כוללים הלימודים המתקדמים בתחום המשפט?

סגור