פורום מערכות מידע

בהנהלת: ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מערכות מידע, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי הוא ראש ההתמחות לניתוח מערכות מידע בקריה האקדמית אונו. מעבר לתפקידו זה הוא שימש במגוון תפקידים כמו גם כחבר נשיאות לשכת מנתחי מערכות המידע וחבר הוועדות המקצועיות בלשכה. ד"ר רחימי, הוא בעל תואר ראשון מהמכללה למנהל, בעל תואר שני במנהל עסקים מהקריה האקדמית אונו ותואר שלישי במערכות מידע מאוניברסיטת מנצ'סטר, אנגליה.

נתן | 20:22  15/07/10
שלום, לאחרונה נתקלתי בטייטל של תפקיד שנקרא hris או hrms , להבנתי מדובר בתפקיד של איש משאבי אנוש האמון על מערכות המידע הקשורות לניהול המשאב האנושי והשכר. אשמח אם תוכלו לשפוך אור על התפקיד מבחינת- כישורים וידע הנדרשים כדי להיכנס לתחום, אופי העבודה, סוג האתגרים שהתפקיד מציב, עד כמה יש ביקוש לתפקיד, אולי ידוע לכם מהי רמת השכר המשולמת לתפקיד זה והאם בכלל כדאי להשקיע בכיוון התעסוקתי הזה מבחינת עתידו בשוק העבודה- עד כמה שניתן לנבא לאור התפתחויות בתחום מערכות המידע. האם יהיה עלי לעבור הכשרה בניתוח מערכות מידע, או שדי לעשות קורס ERP ייעודי קצר כמו סאפ HR ודומיו. ואולי אין צורך בהכשרה פורמאלית? לגבי, הרקע האקדמי והתעסוקתי שלי הוא במשאבי אנוש כשלאחרונה התחלתי לעבוד בחברה המספקת פתרונות מחשוב בתחום של משאבי אנוש ושכר, חשוב לי שהניסיון שאני צובר במקום העבודה הנוכחי יוכל לקדם אותי הלאה בעולם משאבי אנוש ותהיתי אם התפקיד האמור הוא כיוון אפשרי וראוי. תודה מראש! נתן
נתן שלום, מערכות לניהול משאבי אנוש (Human Resources Management Systems) פותחו על מנת לשפר את תחום ה-HRIS (ר"ת של Human Resource Information System) ולהפיק ממאגרי הנתונים על העובדים ערך מוסף והחזר על ההשקעה כמו בכל מאגר נתונים עסקי אחר. אינני מכיר לעומק את מהות התפקיד מבחינת אופי העבודה היומיומי, אך ברור הוא שככל שהארגונים יידרשו להתייעלות עסקית, הרי שהתפקיד הזה יהיה חיוני, לפחות בכל ארגון שבו עשרות עובדים, ועל כן לדעתי יש לתפקיד עתיד תעסוקתי. תוכל למצוא הרחבה על התפקיד והנושא בקישור הבא מתוך ויקיפדיה: http://en.wikipedia.org/wiki/Human_Resource_Management_Systems וכן באתר האגודה הבינלאומית לניהול מידע בתחום משאבי אנוש: http://www.ihrim.org/ לסיום, אני מתרשם שהרקע האקדמי והתפקיד הנ"ל יוכל לקדם אותך בתחום המפגיש את הטכנולוגיה עם ניהול משאבי אנוש. בהצלחה, עמית מאיר
סגור