פורום מערכות מידע

בהנהלת: ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום מערכות מידע, ולספק מידע אודות תכני הלימודים, דרישות הקבלה וההשתלבות בשוק העבודה.

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי

ד"ר אילן (דניאל'ס) רחימי הוא ראש ההתמחות לניתוח מערכות מידע בקריה האקדמית אונו. מעבר לתפקידו זה הוא שימש במגוון תפקידים כמו גם כחבר נשיאות לשכת מנתחי מערכות המידע וחבר הוועדות המקצועיות בלשכה. ד"ר רחימי, הוא בעל תואר ראשון מהמכללה למנהל, בעל תואר שני במנהל עסקים מהקריה האקדמית אונו ותואר שלישי במערכות מידע מאוניברסיטת מנצ'סטר, אנגליה.

אני בוגר הנדסת תעשייה וניהול באונ' תל אביב ואני שוקל להתחיל תואר שני ב-HIT במקביל לעבודה, אשמח אם מישהו שסיים או לקראת סיום יכול לספר לי קצת על התואר הזה במכון הטכנולוגי מה רמת הלימודים וההשקעה נדרשת? האם הוא באמת מאפשר לך לגעת יותר בפרקטיקה מאשר בתאוריה ? מה השווי שלו בשוק האזרחי? כלומר, איך החברות מתייחסות לתואר בקורות החיים? לא שווה פשוט לעשות תואר במנהל עסקים במקום? הרבה שאלות, אשמח לכמה תשובות
המכון הטכנולוגי | 11:10  31/08/11
להלן מעט מידע על התואר: תוכנית הלימודים לתואר שני M.Sc בניהול טכנולוגיה (ללא תזה), מכשירה מנהלים בכירים בעלי ידע ויכולות בתחומי ניהול וטכנולוגיה. התואר הוקם, כדי לספק מענה לארגונים טכנולוגיים, הזקוקים למנהלים בכירים, הבקיאים ברכיביו ההנדסיים והטכנולוגיים של כל פרויקט. התואר משלב בין מקצועות הניהול וההנדסה ובכך מאפשר למנהלים ולמהנדסים לתקשר. הלימודים מתמקדים בצרכים המיוחדים של התעשייה הישראלית ובמיוחד בתעשיות עתירות ידע (היי-טק). תכנית הלימודים כוללת מתודולוגיות ניהול מתקדמות, מאפייני הניהול של מערכות טכנולוגיות חדשניות, ניהול פיננסי וכלכלי של מערכות טכנולוגיות והתנסות מעשית סימולטיבית בניהול. התואר ,הינו מדעי ולכן אינו קל, אך הפקולטה עושה כמיטב יכולתה ומציעה תוכנית לימודים המותאמת לאנשים עובדים. בנוסף, יש לציין כי מסקר שערכנו בקרב בוגרי הפקולטה, עולה כי 80% השתלבו בתחומי ניהול טכנולוגיה בתעשיות השונות ביניהן גופים ממשלתיים, צבא , תעשיות ביטחוניות, בנקים ,ביטוח, חברות תקשורת ועוד, הבוגרים , יש להדגיש, מאיישים משרות כגון ניהול פרויקטים ומערכות מידע. בהצלחה
סגור