פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

אושרי | 10:01  10/05/10
שלום לכולם. אני מחפש ללמוד הנדסה במכללה (סכם נמוך מדי לאונ') במרכז הארץ, עדיף בת''א או בי-ם. שמעתי על מכללת אפקה ומכללת ירושלים וכרגע ההתלבטות בין שתיהן (אם מישהו מכיר מכללה טובה אחרת במרכז שיש בה הנדסה...) הייתי רוצה לשמוע חוות דעת על המכללות הנ"ל בבקשה. עוד שאלה, מה זה הנדסה רפואית ובמה היא שונה מהנדסה ביו-רפואית? קראתי על שתיהן ברפרוף קל וזה נשמע מעניין מאד, השאלה הגדולה אם אני אמצא עבודה עם תואר ב"הנדסה רפואית" ועוד של מכללה...? מצד אחד אני רוצה ללמוד מה שנראה לי הכי מעניין כי אחרת אין תועלת לדעתי ללמוד משהו שאני לא אוכל להתמיד בו בעבודה.. ומצד שני אני מחפש משהו שגם תהיה בו עבודה אחרי התואר, ולכן אני מתעניין בהנדסה ובהנדסה רפואית בפרט.. תודה רבה מראש לכל מי שיקדיש דקה או שתיים לענות לבור שכמותי :)
שמיר שני | 11:27  11/05/10
אושרי שלום, אכן לימודי הנדסה רפואית לתואר מהנדס יש באזור המרכז (מכללת אפקה) וכן באונ' השונות: טכניון, בן גוריון ותל אביב. מה שכן - באזור ירושלים למיטב ידיעתי אין הנדסה רפואית אלא במכללה האקדמית להנדסה ירושלים יש תואר בהנדסת תרופות שאינו הנדסה רפואית אלא הייחוד שלו הוא בהתמקדות בתרופות (אם כי נלמדים גם קורסים חופפים להנדסה רפואית). מבחינת העניין שתלמד במכללה - בשנים האחרונות אנו רואים כי תואר ראשון בהנדסה בציון ממוצע טוב אשר נלמד במוסד נחשב מסייע מאוד במציאת תעסוקה כאשר פחות רלוונטי האם נלמד במכללה או באוניברסיטהץ מה שיותר חשוב זה ממוצע התואר וכן המוסד הספציפי בו תבחר ללמוד (מבחינת איכות ההוראה, הרמה האקדמית וקשרי המוסד עם התעשייה). על כן תמיד כדאי לברר עם כל מוסד מימדים אלו באופן פרטני. בנוסף , אתה מוזמן להגיע ולשמוע בהרחבה על תחום הנדסת התרופות והאם מעניין אותך, ביום הפתוח שאנו מקיימים ביום חמישי זה 13.5 בין השעות 14:00-18:00. בהצלחה בבחירתך, שני
מקס | 09:51  14/05/10
לאושרי: היי אושרי לדעתי אתה צריך לקחת כמה דברים בחשבון: תשקול ברצינות אפשרות תעסוקה במהלך הלימודים(כמובן במקצוע), כדי לסיים את התואר עם ניסיון ביד. באמת לא יודע מה קורה באזור ירושלים, אבל באזור ת"א לא חסר חברות שמתמחות בהנדסה רפואית. חשוב איפה אתה מתכוון לגור, למרות שגם בירושלים וגם באזור ת"א לשכור דירה זה לא זול(למכללות בד"כ אין מעונות). אני אישית לומד באפקה, יכול להגיד לך מאנשים שלומדים הנדסה רפואית אצלנו שהם דיי מרוצים מהחוג. בכל מקרה מצ"ב לינק על מחלקת הנדסה רפואית, תקרא קצת, אני חושב שיש שם תשובות על תעסוקה והבדלים... כדאי גם לבוא ליום פתוח שמתקיים בקרוב, תוכל להתרשם במקום. בהצלחה יום פתוח - http://afeka.ac.il/medical_engineering_display.aspx
סגור