פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

אני נמצא בצומת דרכים.אני רוצה ללמוד הנדסה אזרחית בבן גוריון ובשביל להתקבל אני צריך בנוסף לכל הדרישות שאני עומד בהם בגרות בפיזיקה,מה שאין לי. אני יכול לעשות שני דברים: 1)לעבור מכינה של 9 חודשים עם המקצועות מת' ופיזיקה שיכינו אותי וכך יקבלו אותי לתואר ראשון בבן גוריון. 2)לעשות שנה א' במכללת ספיר אחרי קורס קיץ במת' ולעמוד בממוצע ציונים הנדרש בכדי להתקבל לבן גוריון לשנה ב' ולסיום התואר. שאלותיי הם: -האם שנה א' במכללת ספיר היא נחשבת שנה א' בתואר עצמו ואחריה נשארו לי עוד 3 שנים או 4 להמשך התואר בבן גוריון? -האם רצוי ואפילו כדאי מאוד לעשות קורס הכנה בפיזיקה אם אני בוחר במכללת ספיר בגלל העובדה שאין לי בכלל רקע בפיזיקה או שאפשר בכל זאת להתמודד עם לימודי הפיזיקה בשנה הראשונה? -בכלל אני מתלבט לבחור בין שני המסלולים, מה יותר כדאי? תודה מראש
שמיר שני | 09:31  31/05/10
משה שלום, למיטב ידיעתי, אונ' בן גוריון לא מחייבת את המועמדים בבגרות בפיזיקה אלא הדבר מעלה את סכם הקבלה שלך באם יש לך פיזיקה בבגרות. כלומר ניתן להתקבל להנדסת בניין גם ללא פיזיקה בבגרות (תוך מעבר קורס הכנה שלהם בקיץ, כך גם נעשה בטכניון). כמובן שפיזיקה הינו תחום לימודים חיוני ללימודי הנדסה בכלל והנדסת בניין בפרט ולכן ישנה דרישה ללמוד תחום זה לפני שעוברים קורסים מתקדמים בהנדסה. לגבי לימודי שנה ראשונה במכללת ספירו אז מעבר לבן גוריון - ממה שאני יודעת אם מועמד עומד בדרישות המעבר לאונ' אזי הוא משתלב בסמסטרים מתקדמים של התואר אל הייתי בודקת מול מכללת ספיר בדיוק לאיזה סמסטר מתקדם תוכל להשתלב. חשוב לי לציין שגם במכללה האקדמית להנדסה ירושלים אנו מלמדים את התחום של הנדסה אזרחית בשיתוף פעולה עם הטכניון (תנאי הקבלה של הטכניון) ונשמח לחשב לך את ממוצע הבגרות על מנת לבדוק האם אתה עומד ברף הנדרש. בהצלחה, שני
סגור