פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

שלום רב, מעוניין להתחיל ללמוד הנדסה אזרחית במכללה להנדסה ירושלים ומעבר לטכניון. ברצוני לשאול מספר שאלות: 1. האם יש תנאים למעבר לטכניון לאחר מעבר השנתיים? 2. האם נפתח סמסטר אביב? 3. קיבלתי בפסיכומטרי 522 האם עדיין ניתן לקבל אותי למכללה למסלול הנ"ל? 4. במידה ולא, אני ניגש לפסיכומטרי נוסף בספטמבר הקרוב- האם ניתן יהיה להכנס לסמסטר א'? תודה רבה רבה... אדם
שמיר שני | 10:18  10/06/10
אדם שלום, אכן המכללה האקדמית להנדסה בירושלים מקיימת שיתוף פעולה עם הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית של הטכניון. כאשר התואר הינו תואר של הטכניון וכך גם תנאי הקבלה כאשר הלימודים מתפרסים שנתיים ראשונות בירושלים ושנתיים מאוחרות בטכניון. נכון לעכשיו, המסלול נפתח רק באוקטובר ולא בסמסטר אביב (לטכניון בחיפה יש סמסטר אביב). המעבר לטכניון לאחר שנתיים הינו מעבר רגיל משנה לשנה (מלבד המעבר הפיזי לחיפה...). כלומר, הסטודנט צריך לעמוד בדרישות הטכניון למעבר שנה כמו כל סטודנט אחר שלומד בטכניון 4 שנים - אין הבדל במסלול זה מיתר המסלולים הנלמדים בטכניון. בנוגע לתנאי הקבלה - מאחר ותנאי הקבלה הם של הטכניון עליך לעמוד בסכם הנדרש מבחינתם. הסכם הינו שילוב של ממוצע הבגרות עם הבחינה הפסיכומטרית. על כן הייתי שמחה לדעת ולחשב את ממוצע הבגרות שלך על מנת לומר לך מה ציון הפסיכומטרי אליו אתה נדרש. אתה מוזמן ליצור עימנו קשר טלפוני ונשמח לסייע: 02-6588046- נטלי, יועצת אקדמית במרכז ייעוץ ורישום בהצלחה, שני
כלומר זה לא משנה אם אני מתחיל את השנתיים בירושלים אני עדיין צריך לעמוד בסכם של הטכניון? ממוצע הבגרויות שלי הוא 98.5. בפסיכומטרי האחרון קיבלתי 522 שזה לא מתאים לטכניון וגם לא לירושלים. אני עתיד לגשת שוב לבחינה פסיכומטרית ורוצה לדעת האם אני עדיין צריך לקבל את הציון שאני צריך לטכניון כמו לירושלים? עלי לקבל 642 על מנת לעמוד בסכם הטכניון. כלומר זה לא משנה אני עדיין צריך לעמוד בתנאים של הטכניון? אדם
שמיר שני | 10:30  14/06/10
אדם שלום, נכון, מאחר והתואר הוא תואר של הטכניון כך גם תנאי הקבלה. אתה עדיין צריך לעמוד בתנאי הקבלה של הטכניון גם אם אתה לומד במסלול של השנתיים בירושלים ושנתיים בחיפה. עלי פי ממוצע הבגרות שלך ציון הפסיכומטרי הדרוש על מנת לעמוד בסכם של הטכניון בהנדסה אזרחית צריך להיות סביב ה-660. לפרטים נוספים כמובן שאתה מוזמן ליצור עימנו קשר טלפוני. בהצלחה, שני
אדם | 14:21  10/06/10
כלומר זה לא משנה אם אני מתחיל את השנתיים בירושלים אני עדיין צריך לעמוד בסכם של הטכניון? ממוצע הבגרויות שלי הוא 98.5. בפסיכומטרי האחרון קיבלתי 522 שזה לא מתאים לטכניון וגם לא לירושלים. אני עתיד לגשת שוב לבחינה פסיכומטרית ורוצה לדעת האם אני עדיין צריך לקבל את הציון שאני צריך לטכניון כמו לירושלים? עלי לקבל 642 על מנת לעמוד בסכם הטכניון. כלומר זה לא משנה אני עדיין צריך לעמוד בתנאים של הטכניון? אדם
סגור