פורום לימודי הנדסה

בהנהלת: שרון מויאל  |  מסר למנהל/ת הפורום
פורום בנושא הנדסה ומדעים, מקצועות ההנדסה, התמחויות בלימודי הנדסה, השמה, לימודים והשתלבות בהיי-טק, תנאי קבלה, היכן לומדים, סוגי תארים, השלמה מהנדסאים למהנדסים, משך זמן הלימודים.

שרון מויאל

שרון מויאל מנהלת מרכז ייעוץ ורישום בעזריאלי- מכללה אקדמית להנדסה ירושלים

חשוב לי לציין שעדיין לא התחלתי ללמוד אך רציתי לדעת אם יש אפשרות ללמוד הנדסאי (לצורך העניין הנדסאי תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע) ולהשלים לאחר כך לתואר ראשון? אם כן אני אשמח לקבל פרטים בעניין , חשוב לי לדעת אם יש אפשרות להשלים לתואר ראשון B.A ולא בהכרח למהנדס על מנת לקבל "תואר" כי בסופו של דבר זה עניין פרקטי בכל הנוגע לשכר העתידי כשהתכנון הוא להתעסק בהתמחות שאותה אני אלמד בתור הנדסאי. תודה רבה ושבת שלום
היי אבישי, לא הבנתי אם אתה בכל מקרה מעוניין להשלים לימודים לתואר ראשון למה ללכת בדרך עקיפה וללמוד תחילה לימודי הנדסאי שיקנו לך דיפלומה ולאחר מכן להשלים לימודים לתואר ראשון. אני מאוד ממליצה לך לא לעשות דרך עקיפה שכזו וללמוד ישר את התואר שאתה מעוניין בו עם אותה התמחות שמעניינת אותך. בכל מקרה בהמשך לשאלתך- מסלול השלמה מהנדסאי למהנדס הוא מעט בעייתי מאחר ובלימודי ההנדסאי אתם נוגעים בנושאים רבים אך הלימודים לא נלמדים לעומק לעומת לימודי מהנדס בהם אתם לומדים ונכנסים לעומק הנושא. ולכן מאוד קשה ללמוד במסלול מיוחד המקצר את הלימודים בתקופה משמעותית אם כי לימודי ההנדסאי בהחלט יכולים להעניק לך פטורים מקורסים מסויימים הנפרסים על פני הלימודים . מרבית המכללות בגלל סיבה זו לא מקיימות מסלול השלמה אלא מעניקות פטורים על בסיס קורסי ההנדסאי לרוב עד 30 נקודות זכות פטור המתפרסות על פני 4 שנים של לימודים אשמח לענות על כל שאלה נוספת גם במייל reli@jce.ac.il בהצלחה רלי
שלום רלי , אולי לא הבנת אותי אז אני אסביר את עצמי שוב , התיכנון הוא לא ללמוד מהנדסאי למהנדס אולי מהנדסאי לתואר ראשון B.A כללי , כמו למשל במדעי החברה (פשוט שיהיה תואר גם בכיס בשילוב עם הנדסאי) , רציתי לדעת אם יש אפשרות כזאת כי אני יודע שבמכללות אורט זה קיים , רציתי לדעת אם יש עוד מקומות כי אני כמעט בטוח שמכללות אורט מקיימות את הפרויקט הזה רק לבוגרים שלהם , מכיוון שיש לך ידע רחב בתחום אשמח לתשובה שלך בנושא. תודה רבה והמשך שבוע טוב.
היי אבישי עכשיו הבנתי את כוונתך- אני אישית לא מכירה מוסדות בהם מתקיים מסלול להשלמה מהנדסאי לתואר כללי B.A.מלבד מכללת אורט. לרוב המוסדות מקיימות מסלול השלמה מהנדסאי לתואר מהנדס. רלי
הבנתי , אני מודה לך אני איצור איתם קשר לפרטים נוספים.
סגור