פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

חגית | 14:50  15/01/13
שלום, רציתי לברר האם נתקלת במקרים שהמשטרה לא מאשרת הארכת אישור שהייה בגלל שהלימודים נמשכו 3 שנים יותר מהמתוכנן? תודה מראש, חגית
בהחלט כן. החוק האיטלקי קובע שסטודנט זר יוכל ללמוד עד ל-3 שנים מעבר לתקופת התואר המקובלת. (באיטלקית - fuori corso). מהתייעצויות שערכתי בעבר עם עורכי דין שונים, זהו מצב מורכב והמלצתי היא לכתוב מכתב אישי לרקטור של האוניברסיטה. (קשרים עם פרופסורים בחוג בו את לומדת לא יזיקו). צר לי לא להיות איש בשורה. אך יש לך צורך, במידה וההישארות באיטליה חשובה לך, להתייעץ עם עורך דין. אופציה נוספת, מעט יותר מורכבת, היא לפתוח עוסק מורשה באיטליה (partita IVA) ולהוציא אישור שהיה (וקודם לכן ויזה) לעבודה אוטונומית (זו ההגדרה המשפטית). במידה ותצליחי להוציא אישור שהיה כזה, תוכלי להמשיך ללמוד ללא כל בעיה. מקווה שסייעתי במעט. בהצלחה, איתן
חגית | 15:04  15/01/13
תודה רבה על התשובה המהירה. שמעת על מקרים דומים שהצליחו למצוא פיתרון?
לא במסגרת אישור שהיה לצורך לימודים. כן במסגרת אישור שהיה לעבודה עצמאית. (הסיפור עולה קצת כסף, צריך להראות הכנסות, וחשבון בנק מבוסס וכו').
חגית | 15:12  15/01/13
טוב אני מקווה שזה סתם בירוקרטייה והם ייתנו את אישור השהייה. אני לא רואה מצב לפתוח עסק באיטליה, השהייה שם זה רק למטרת לימודים. בכל מקרה תודה רבה.
אשמח מאוד אם תעדכני אותי בהתפתחויות (גם במייל הפרטי). מחזיק אצבעות :) איתן
סגור