פורום לימודים באיטליה

מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים באיטליה - לימודי איטלקית, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה .

ליעד | 13:14  23/10/14
שלום איתן, אני מתעתד ללמוד רפואה באיטליה בעוד שנה. יש לי כמה שאלות, הראשונה היא האם עדיף ללמוד בשפה האיטלקית או האנגלית? במידה והאנגלית שלי ברמה טובה בעוד שאיטלקית איני יודע כלל. השאלה השנייה היא איך ניתן ללמוד את המקצועות המדעיים (ביולוגיה,כימיה,פיסיקה,מתמטיקה) ולא באמצעות מכינה? כמה זמן זה דורש? האם בכלל ניתן ללמוד זאת לבד ולא במכינה? והאם זה שלא הרחבתי את המקצועות הללו בתיכון תהווה בעיה עבורי? השאלה השלישית והאחרונה היא מה לדעתך האוניברסיטה הטובה ביותר באיטליה ללימודי רפואה? וכמה זמן לפני עלי לבקש בקשה ללימודים שם?
שלום ליעד, אני מתנצל על התשובה המאוחרת אבל כנראה התפספסה לי הפנייה שלך. בד"כ אני מצדד בלימודים בשפת המקום בו אתה חי. הסיבות לכך הן רבות והן קשורות למרקם החיים, השתלבות בשוק העבודה, מנטליות וכו' וכו'. אני כמובן בדעת מיעוט, אבל לשאלתך, ניתן ללמוד איטלקית ברמה מספקת ללימודים אקדמיים ואף מעבר לכך במסגרת תכנית לימוד מסודרת וגישה רצינית. המדעים יכולים להילמד גם עם מורה פרטי בארץ. הבעיה מגיעה בשלב המרת הידע בעברית לשפות הנדרשות. במידה ואתה בוחר בלימודים במסלול איטלקי עדיף שתעשה זאת באיטליה בגוף מקצועי בעל ניסיון בלימודי הכנה קדם אקדמיים. במידה ואתה בוחר במסלול באנגלית, תוכל, למיטב ידיעתי, לבצע את כל התהליך בארץ, כולל הבחינה. אין לדעתי אוניברסיטה אחת טובה. גם בנושא הזה ישנם משתנים רבים לקחת בחשבון. בתי החולים בסביבת האוניבריסטה, העיר, תחושת השייכות של הסטודנט, מעורבתו, וכו' וכו'. תואר ברפואה מכל אוניברסיטה איטלקית הוא בעל משקל זהה. במידה ותחליט על נושא התמחות מסויים אז יהיה עלייך לאתר את המרצה/חוקר/רופא הטוב ביותר בתחום ואז "ללכת שבי אחריו". שיהיה המון בהצלחה. נ.ב. 1. כל המידע הרשמי לגבי בחינות, תנאים, ויזות וכו', ניתן אך ורק על ידי הגופים המוסמכים לכך (שגרירות איטליה, וכו') 2. במידה ותרצה שמות של מוסדות פרטיים, אנא פנה אלי במייל האישי שלי, אני לא מפרסם גופים פרטים במסגרת הפורום. איתן
סגור