פורום לימודים בגרמניה

בהנהלת: דוד שרייבר  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום לתת מידע למתעניינים בלימודים בגרמניה - לימודי גרמנית בארץ ובגרמניה, לימודים אקדמאים ולימודי תעודה בכל תחומי הלימוד ובכל האוניברסיטאות.

דוד שרייבר

מנהל את חברת Educenter העוסקת בייעוץ ללימודים בגרמניה בניהול קורסי גרמנית ובסיוע לסטודנטים ישראלים בכל ההיבטים הקשורים למעבר לגרמניה.

יש לי מס' שאלות לגבי לימודים בגרמניה: 1) יש לי אזרחות ישראלית ורוסית, ואבא שלי הוא אזרח קבע שם (יש לו מס' דירות). האם זה מעניק לי מעמד מסויים שם? בתור אזרחית רוסיה או בגלל המעמד של אבא שלי? 2) איזו אוניברסטאות נחשבות יש במינכן ובנירנברג (אם תוכל לתת לי קישור לפחות לאחת מהן שאני אקבל מושג כלשהו). 3) הבנתי שמי שיודע גרמנית יכול ללמוד שם אפילו בחינם. אבל אם אני לומדת באנגלית אז זה בתשלום (אלא אם אני מקבלת מלגה כמובן). האם זה נכון? והאם יש אפשרות ללמוד שם בתור תיירת שלא יודעת גרמנית בכלל אבל פשוט לקחת שם קורס בגרמנית? 4) האם מקצועות כמו כלכלה ומנהל עסקים יכולים להיות רלוונטים אם אני אחליט לחזור לארץ? כמה שנים זה לימודי כלכלה? 5) האם אני יכולה ללמוד בגרמניה לתואר ראשון ואז להמשיך בארץ לתואר שני?
שכחתי להוסיף שהממוצע בגרויות שלי הוא 101.
דוד שרייבר | 23:58  06/09/11
1. לא 2. http://www.en.uni-muenchen.de/index.html http://www.uni-erlangen.org/ 3. אין כזה דבר, התהליך 1. לימודי שפה 2. הוצאת ויזה סטודנט 3. לימודים. הלימודים בחינם בגרמנית, MBA את יכולה ללמוד באנגלית בעלות של 5000-7000 יורו לסימסטר בבתי ספר פרטיים. 4. רוצה לרכוש מקצוע, לימודים לתואר שני לפחות 5-6 שנים. כל מקצוע שלמדת יכול להיות רלוונטי בארץ במידה ועוסקים בו. 5. כן אם יש שאלות נוספות אשמח לקבוע לך פגישת ייעוץ מסודרת. דוד- 0523205051
אנה | 20:35  07/09/11
מתי ניתן להרשם למכינה לגרמנית והאם יש כמה מחזורים בשנה? כי הבנתי שהלימודים כבר התחילו בסוף אוגוסט.
דוד שרייבר | 21:16  08/09/11
את יכולה עוד להירשם למחזור הזה. הם התחילו ללמוד ביום שני. שוב המחזור הזה הוא המחזור האחרון לשנת לימודים 2012. המחזור הבא בינואר נפתח לשנת לימודים 2013. דוד
אנה | 19:31  09/09/11
כלומר לא לשנת הלימודים הבאה אפילו אלא לעוד שנתיים??
דוד שרייבר | 08:35  10/09/11
המחזור הונוכחי שפתח השבוע הוא מכין לאוקטובר 2012. המחזור הבא שנפתח בינואר הוא מכין כבר לאוקטובר 2013. המכינה היא 9 חודשים. דוד- 0523205051
סגור