פורום לימודי רפואה משלימה

בהנהלת: גיל וינבאום  |  מסר למנהל/ת הפורום
בחירת מקום הלימוד והתאמת תחום הלימוד הספציפי ליכולת ולאישיות שלך הם קריטיים ליכולתך להפוך למטפל מצטיין. פורום זה נועד לעזור לכם המתעניינים בלימודי הרפואה המשלימה לקחת החלטה שקולה ומושכלת.
 
גיל וינבאום

הפורום בהנהלתו של ד"ר גיל וינבאום (ND-CA) - מנהל הקולג' לרפואה משלימה בסמינר אפעל, רמת אפעל, בטכניון בחיפה,ובמכללת אורנים בטבעון ,מומחה ברפואה סינית, נטורופתיה והומיאופתיה קלאסית מעל 14 שנה.

 
שלום, אני גרה באשדוד ואני מאוד מעוניינת ללמוד רפואה סינית. באשדוד יש את מכללת גודלמן, שבחיים לא שמעתי עליה ושאלתי היא: האם המכללה נחשבת מומלצת ללימוד רפואה סינית? ועוד שאלה - איזו מכללה הכי מומלצת ללימוד רפואה סינית בישראל? תודה מראש!
שלום ריטה, אני שמח לקרוא שבחרת ללמוד רפואה סינית, מקצוע שהוא גם דרך חיים. המכללה שציינת אינה מוכרצ ע"י האגודה לרפואה סינית מסורתית ולכן היא אינה רלוונטית. עלייך לפנות למכללות שמוכרות ע"י האגודה הישראלית לריפוי סיני-מסורתי. לגבי השיקולים בבחירת מכללה. בבואך לבחור מכללה יש לבדוק את הפרמטרים הבאים: 1. מי מרכז את המגמה, ומהו הריזומה המקצועי, ההשכלתי והקליני שלו 2. מהו גודלו של סגל ההוראה והרקע המקצועי, ההשכלתי והקליני שלו. 3. מהו החזון של תוכנית הלימוד, האם הוא עומד בקו אחד עם החזון שלך? 4. האם מתקיים שדה קליני (סטאז')? 5. היכן מתקיים השדה הקליני ומה היקפו? 6. כשמדובר בשנות לימוד קלנדריות, כמה שעות לימוד לומדים בכל שנה? 7. האם למכללה יש כבר בוגרים בתחום והאם הם עובדים במקצוע? 8. האם יש מחלקת השמה שעוזרת לסטודנט במציאת עבודה? 9. להיכנס לשיעורים שכבר רצים בפועל, ולהתרשם מאיכות העברת השיעורים והאווירה בכיתה 10. לשבת בקמפוס, לעצום עיניים ולהרגיש מה המקום "משדר" לך מבחינת תחושות הבטן. מקווה שעזרתי רק בריאות. ד"ר גיל וינבאום www.mashlima.co.il
סגור