פורום לימודים בחו"ל

בהנהלת: רננה קרן  |  מסר למנהל/ת הפורום

רננה קרן

הפורום מנוהל ע"י רננה קרן מנהלת המרכז ללימודים בחו''ל. היכן לומדים? מהם תנאי הקבלה? כמה זה עולה? היכן נרשמים? ירידים בארץ ללימודים בחו"ל, גופים מקשרים, אשרות כניסה ושהייה, מבחני כניסה ומכינות בארץ, דירוגים והחלפות חוות דעת וחוויות על אוניברסיטאות בחו"ל, האם יותר קל ללמוד בחו"ל? הכול על לימודים בחו''ל.

שלום, התקבלתי ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה רפואית ב-Middlesex university בלונדון. האם יש מישהו להתייעץ איתו בנוגע להכרה של משרד הבריאות בתואר או באוניברסיטה. שאלה נוספת היא כיצד מתרגמים קרדיטים או שעות לימוד בלונדון לשעות לימוד או נקודות זכות בארץ.
לין פלדמן | 11:31  12/08/10
גיא שלום מזל טוב על הקבלה ללימודים ההכרה בתואר מתחלקת לשני חלקים , הראשון הוא הזכות של מוסד הלימודים להעניק תואר , אוניברסיטת מידלסקס אכן רשאית להעניק תארים השלב השני הוא ההכרה של המועצה להשכלה גבוהה המועצה לא מפרסמת רשימה של מוסדות המוכרים בארץ , באופן כללי תארים המוכרים בבריטניה מוכרים גם כאן , אך עם זאת יש צורך ליצור קשר ישיר עם המועצה להשכלה גבוהה ולוודא איתם שאכן התואר שלך יוכר אין צורך לתרגם רקדיטים או שעות לימוד , יש הבנה בין בריטניה לישראל על לימודים כל אחת במדינתה בהצלחה
גיא | 13:32  12/08/10
שלום לין, לפי התנאים שמציב משרד הבריאות לרישום בפנקס הפסיכולוגים יש דרישה למספר שעות לימוד מסוים. ראשית כל, אינני מבין מהו מספר השעות הסופי שנדרש ע"י משרד הבריאות ושנית כל, שיטת הלימוד בבריטניה עושה שימוש בפחות שעות פרונטליות ושמה דגש יותר על לימוד עצמי. אינני יודע כיצד לתרגם את שעות הלימוד הפרונטלי באוניברסיטה ואת הקרדיטים שמוענקים שם לאלו שקיימים בארץ תודה רבה
לין פלדמן | 14:02  12/08/10
גיא שלום ככל הידוע לנו אין צורך לתרגם את התואר שלך , לא בקרדיטים ולא באף דבר אחרץ הייתי כן ממליצה לך לפנות אל הפקולטה במידלסקס עם הדרישות של משרד הבריאות בכדי לוודא איתם שהדרישות של משרד הבריאות אכן נענות יש להניח שהדרישות אכן נענות אך בכדי להסיר ספק עדיף בכל זאת לפנות אילהם מצרפת לך כאן בלינק את הדרישות באנגלית.
חגית | 12:19  30/08/10
היי גיא, אני אשמח אם תספר קצת על הליך הקבלה שלך לאוניברסיטה, מהן הדרישות, מה משך זמן הלימודים ומה בנוגע לשכר/מלגות. תודה רבה, חגית.
אהלן חגית, הקבלה לתור מותנה בציון ממוצע של 85 ומעלה בתואר הראשון במכללה או אוניברסיטה שמוכרת ע"י ה-British psychological society. לארגון זה תצטרכי להמציא 2 ממליצים אקדמיים ולאוניברסיטה תצטרכי להמציא ממליץ אקדמי וממליץ מעבודה בתחום. חוץ מזה תצטרכי לכתוב קורות חיים (personal statement) ולספר מדוע את מעוניינת ללמוד את התואר. חוץ מזה תצטרכי לעבור מבחן IELTS באנגלית בציון 6.5 לפחות. הלימודים עולים 10000 לירות שטרלינג לתלמידים זרים ללא אזרחות בריטית. לגבי מלגות תצטרכי לברר ב-British council שיושבים ברמת גן (לפי מה ששמעתי לא קל להשיג מלגה... אבל תנסי). מקווה שעזרתי, גיא
חגית | 19:01  30/08/10
קודם כל תודה! אבל עוד שתי שאלות: מדובר ב10000 פאונד לשנה או למשך התואר כולו (שאני מניחה שהוא שנתיים ותקן אותי אם אני טועה)? ומלבד המבחן שהזכרת אין ראיון קבלה או תנאי נוסף?
גיא | 22:10  30/08/10
נראה לי שמדובר ב10000 פאונד לתואר כולו. את התואר את יכולה לעשות רק בשנה אחת. אם יש לך דרכון אירופאי יש לך אפשרות לפרוש אותו על שנתיים. לי לא היה ראיון אבל יכול להיות שיזמנו אותך, אני לא סגור על זה. מתי את מתחילה ללמוד? השנה? עשית את כל הבירורים לגבי ההכרה בתואר במועצת הפסיכולוגים במשרד הבריאות? אני לא כלכך הצלחתי לקבל תשובות לשאלות שלי ואולי תוכלי לספק לי מידע.
חגית | 11:42  31/08/10
היי שוב, למען האמת אני רק מגששת עדיין. חושבת על רעיונות חלופיים ללימודים פה בארץ. נראה לי שזה מאוד חשוב שתוודא עם משרד הבריאות לפני שתתחיל את הלימודים, אין שם מענה? בסה"כ זה לא אמור להיות מסובך.. מה שכן, אני מכירה מישהו שלמד שם משפטים הותואר שלו אכן מוכר בארץ. עם זאת, במשרד הבריאות עלולה להיות יותר בירוקרטיה.. בהצלחה בכל מקרה ותודה על האינפורמציה!
לין פלדמן | 11:48  31/08/10
חגית שלום ישנם אוצפיות ללימודים מרחוק עם אוניברסיטאות בריטיות , כמובן שלימודים אלו , לא יכללו לימודים מעשיים או קליניים , תוכלי לבדוק את האופצויות השונות דרך Education UK גם לגבי מוסדות בבריטניה עצמה , וגם לגבי לימודים מרחוק
אני באמת לא נוהג לכתוב בפורומים אך המידע המופיע להלן לא מסודר בהקשר של הכרה בישראל. בארץ ישנם שני גורמים שצריכים להכיר בתואר: 1.משרד החינוך - גף לערכת תארים מחו"ל הכרתם נוגעת לדירוג שכר: http://www.education.gov.il/moe/horaot/Ofen.htm 2.המשרד המקצועי הקולט את הוגר מחו"ל בעניין לימודי פסיכולוגיה לתואר שני מדובר במשרד הבריאות מועצת הפסיכולוגים: טלפון: 03-5151127 פקס: 03-5151180 ימי קבלת קהל לייעוץ: א', ב', ה' יש לפנות לסנדרה. ניתן לקבל ייעוץ לגבי המסלול לימודים אך חייבים להגיש את תוכנית הלימודים של התואר הראשון שנלמד בישראל והתוכנית של התואר השני. מועצת הפסיכולוגים יכולים לתת אישור עקרוני לתוכנית. מידע נוסף עם קישורים לטפסים רלוונטים להתמחויות בפסיכלוגיה: http://www.health.gov.il/pages/default.asp?maincat=19&catid=810&pageid=4295 בהצלחה רוני
גיא שלום, אומנם ההתכתבות פה נעשתה לפני מס' חודשים אך רציתי לבדוק האם תוכל לספר קצת על הלימודים במידלסקס. אני סטודנטית שנה ג' לפסיכולוגיה שמנסה להחליט היכן להמשיך לתואר שני. כפי שאתה בטח יודע בארץ זה קצת בלתי אפשרי לכן החלטתי לפנות לכיוון חו"ל. אשמח למידע כלשהו תודה

קישורים נוספים

כל מה שלא ידעתם על החווייה והתועלת
מדריך למתעניינים ללמוד באווירה מיוחדת
המקום שלכם להתייעץ, לשתף ולהתעדכן

סגור