פורום לימודים בחו"ל

בהנהלת: רננה קרן  |  מסר למנהל/ת הפורום

רננה קרן

הפורום מנוהל ע"י רננה קרן מנהלת המרכז ללימודים בחו''ל. היכן לומדים? מהם תנאי הקבלה? כמה זה עולה? היכן נרשמים? ירידים בארץ ללימודים בחו"ל, גופים מקשרים, אשרות כניסה ושהייה, מבחני כניסה ומכינות בארץ, דירוגים והחלפות חוות דעת וחוויות על אוניברסיטאות בחו"ל, האם יותר קל ללמוד בחו"ל? הכול על לימודים בחו''ל.

ברצוני ללמוד תואר ראשון במשפטים בלונדון משנת הלימודים הבאה 2011 . כבר הכנתי את personal statement שלי וכרגע חסרה לי רק ההמלצה . בנוגע להמלצה , ישנם פערים גדולים מאוד בין מה שהאתר מבקש למה שבפועל תלמידים מישראל יכולים להציג . אני לדוגמא כבר בן 23 אחרי שירות צבאי וכרגע אני עובד באבטחה בחו"ל של חברה ישראלית. ההמלצה שאותה השגתי מהבוס שלי אינה תואמת את הקריטריונים באתר . לדוגמא , באתר מבקשים המלצה של קרוב ל 500 מילים דבר שאינו מקובל בארץ ומאוד קשה לגשר על פערי המנטליות האלה . אני באמת אובד עצות ואין לי מושג כרגע איך להתקדם עם ה application שלי . יש לי ציוני בגרות מצויינים כולל תעודת הצטיינות של משרד החינוך . אני יוצא יחידה מובחרת בצבא אבל בתור mature student מאוד קשה לי להשוות את ה application שלי לעומת בני 18 - 19 מרחבי העולם שיכולים לקבל המצלה ממוסד החינוך שלהם באורך של 500 ועד 600 מילים בנוסף רציתי לשאול שאלה לגבי ויזת עבודה . אני עובר עם העבודה שלי ללונדון ב פברואר 2011 כ חצי שנה בערך לפני תחילת הלימודים . אני אמרו לקבל ויזה שנקראת ALE air line employee אם ארצה להתפטר מהעבודה שלי האם אפשר תוך כדי לימודים במוסד אקדמאי בלונדון לקבל ויזה ? דרך השגרירות או הקונסוליה בלונדון ולא לחזור לסידורים האלה בארץ ? איך אני יכול לציין את העובדה הזאת בפני האוניברסיטה העתידית שלי ? בתודה רבה . תום
לין פלדמן | 15:26  13/09/10
תום שלום ותודה על פניתך אני מניחה שהתחלת כבר למלא את טופס הUCAS ובו נתקלת במסגרת של ההצהרה האישית. ההצהרה האישית שלך היא נקודה בה אתה חייב לדייק כמה שיותר, לא מומלץ לכתוב פחות מהנדרש ואין ממש פער בין המסגרת הרצויה של הכתיבה לבין מה שסטודנט ישראלי יכול לכתוב בלא קשר לגילו או לעברו , יש להצהרה חשיבות רבה מבחינת שיקול הדעת של האוניברסיטאות, המועצה הבריטית מעבירה שיעור שמוקדש באופן מיוחד לנושא תוכל לברר על כך יותר בטלפון 03-6113600 אם ברצונך ללמוד בבריטניה לתואר , הדרך החוקית היחידה היא להגיש בקשה לויזת סטודנט , הויזה מעניקה לך את ההיתר לשעות עבודה מוגבלות בהקיף של בערך חצי משרה (עד 20 שעות שבועיות). אם אתה נכנס לבריטניה תחת ויזת עבודה , ורק לאחריה שוקל להירשם ללימודים (לשנה מאוחר יותר ) מירב הסיכויים יהיו שתאלץ לשוב לארץ בכדי להוציא ויזת לימודים , אך תוכל ליצור קודם לכן קשר עם השירותיים הקונסולרים ולראות אם יש אופציה אחרת עבורך אני ממליצה לך לקרוא את השאלות הנפוצות באתר של המועצה הבריטית למידע נוסף לסטודנטים ישראלים הפונים ללימודים בבריטניה , בלינק המצורף בהצלחה
תום | 20:03  13/09/10
תודה רבה לך לין . את ההצהרה האישית כבר הכנתי בעזרת יועצת ללימודים אקדמאיים בלונדון . הבעיה שלי מתבססת על ההמלצה מהמעביד . כמו שהדגשתי מקודם , בישראל המלצות שמנות ובעלות נפח הם לא דבר שבשגרה ולכן יש לי בעייה עם ההמצלה שקיבלתי . בנוסף תשובתך לגבי הויזה בילבלה אותי עוד יותר ... האם יהיה חובה עלי לחזור לארץ על מנת לקבל ויזת סטודנט ? אני עובר עם העבודה שלי ללונדון בפברואר 2011 ותהיה לי ויזת עבודה חוקית של עובד חברת תעופה . בספטמבר כאשר אני עדיין באותה עבודה עם אותה ויזה אני רוצה להתחיל ללמוד . השאלה היא אם אני יתפטר מהעבודה האם חובה יהיה עלי לחזור ארצה ולהסדיר את עניין הויזה ?? המוסדות בלונדון לא יכולים לעזור לי עם ענייני האדמינסטרציה ? הויזה שאני מקבל בלונדון היא ויזה של עובדי שגרירות והמון חב'רה לומדים שם עם אותה ויזה . אני מאוד מהסס ולא יודע מה לרשום בשדה המתאים באתר יוקאס לגבי האם אני צריך ויזה או לא ... תודה ענקית , תום
לין פלדמן | 14:59  29/09/10
תום שלום אני ממש מתנצלת על העיכוב בתגובה , עם כל החגים והכל התפספסה לי התגובה שלך לגבי ההמלצות על פי ההמלצות של ucas בלינק המצורף אין ממש צורך בהמלצה שמנה ויש קווים מנחה מאוד ברורים למה ההלצות צריכות להכיל their opinion of your suitability for a particular profession (eg you've demonstrated your dedication and calm nature for nursing) your proposed career plan - if you have one - so make sure your referee is aware of your career ideas and any work experience your performance in individual modules or course components: for example, if you were one mark from a higher grade, they may highlight this anything that may have affected your academic work (eg an ongoing illness) any other personal circumstances which may have affected, or will affect, your performance any specific needs you may have, like a disability or learning difficulties, and how you cope with these at school or college. אם ההמלצה שברשותך לא עונה על הקווים האלו הייתי ממליצה לך לפנות שוב לממליצים שלך ולהראות להם מה הדברים שבעצם צריכים להיות במכתב שלהם , זה עינין שמובן בעולם האקדמאי , ולא נחשב כחוצפה לבקש. לגבי הוויזה תוכל לנסות להגיש בקשה לוויזת סטודנט כשאתה כבר בבריטניה , אך לא בטוח שיאשרו לך אכן להתחיל שם את התהליך הייתי מאוד ממליצה לך להתייעץ עם השרותים הקונסולרים של השגרירות http://ukinisrael.fco.gov.uk/en/visiting-uk/visas/ אם יש לך עוד שאלות , אשמח לעזור יום נפלא וחג שמח
הייי תום אני צריכה את עזרתך גם אני מעונינת ללמוד משפטים בלונדון אולי תכול לעזור לי מה הם תנאי הקבלה שם מבחינת ציונים ואיך מתחילים הכל ??? בבקשה
הייי תום אני רוצה גם ללמוד בלונדון ואין לי מושג איך מתחיל כל התהליך מה אני עושה אמשח עם תיצור איתי קשר MIAA40ֲWALLA.COM זה המייל שלי

קישורים נוספים

כל מה שלא ידעתם על החווייה והתועלת
מדריך למתעניינים ללמוד באווירה מיוחדת
המקום שלכם להתייעץ, לשתף ולהתעדכן

סגור