פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

1. אני מתחיל השנה ללמוד חשבונאות ומנע"ס בקריית אונו אבל אני מעוניין לעבוד כרו"ח, האם התואר במנע"ס יתן לי יתרון כלשהו באפשרות להתקבל לעבודה לאחר הלימודים? 2. מה רמת המתמטיקה בשיעורים (יש לי 96 ב-4 יח"ל), האם זה ממש קשה? והאם זה מקצוע שצריך לשבת הרבה ולשנן או פשוט להבין מתמטיקה? 3. האם אני יכול לעבוד כיועץ השקעות עם תעודת רו"ח או שזה מצריך לימודים נוספים? 4. כמה בערך מרוויח רו"ח (אחרי ההתמחות) נטו לחודש?
ארנסט אנד יאנג | 16:30  19/09/08
1. נגיד ואני מצטיין בלימודים האם נציגים מהביג פור באים ופונים אליי או שאני צריך לפנות אליהם? 2. האם את מבחני לשכת רו"ח אני עושה לפני תחילת ההתמחות שלי?
רו"ח שרבי איל | 13:19  21/09/08
1. המשרדים בד"כ מגיעים למוסדות האקדמאים ואוספים קו"ח. היה ואתה רלוונטי הם יזמנו אותך. 2. ראשית אלו מבחני מועצה ולא לשכה. שנית אין קשר בין ההתמחות למבחנים, במסלול אקדמי מי שזכאי לתואר יכול להתחיל התמחות, כך שתראה הרבה סטודנטים בשנת ההשלמה שהם מתמחים ונבחנים תוך כדי ההתמחות
רו"ח שרבי איל | 13:16  21/09/08
1. ראשית, התואר הוא במנהל עסקים בהתמחות בחשבונאות. שנית היום לא רבים הם הסטודנטים הפונים לאפיק הבחינות החיצוניות ולכן אני בטוח שחיסרון לא יהיה לך אולם גם לא יתרון כיוון שרבים מהסטודנטים משלבים את לימודי ראיית החשבון עם תואר אקדמי. 2. כפי שאמרתי בעבר, חשבונאות היא לא מתמטיקה, היא שפה. אומנם שפה שמדברים בה במספרים אולם היא בנויה על לוגיקה הבנה כספית וריאלית לכן מי שיש לו ידע במתמטיקה אפשר להמר שיש שהוא ריאלי. אך אני מכיר לא מעט רו"ח שלא למדו מתמטיקה גבוה והם רו"ח מוצלחים. נוסף על כך יש הרבה מאד תחומים בחשבונאות שהחישובים בהם הם לא העיקר. אתה תראה שכל המתמטיקה בחשבונאות מסתכמת לחיבור חיסור כפל חילוק חזקות ושורשים לפעמים וזהו, אבל שזה לא יטעה התחום הוא קשה מאד והשפה אינה פשוטה!! 3. לא. כדי להיות מנהל תיקי השקעות יש ללמוד את הנושא בנפרד. 4. זה מאד משתנה ותלוי .זה יכול לנוע מ- 5000 והלאה השאלה באיזה משרד, השאלה באיזה תחום, השאלה איזה תיקים, מה מעמדו וכד.....זה בכלל לא פשוט....
ארנסט אנד יאנג | 16:25  22/09/08
קודם תודה על התשובות 1. באיזה תחום בחשבונאות מרוויחים הרבה כסף? 2. איזה תחום בחשבונאות הוא די מבוקש בשוק ואיזה לא בערך? אשמח אם תענה תשובה לפי דעתך בלי לומר זה תלוי וזה תלוי
סגור