פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

אילנה | 00:02  22/09/08
1. מה ההבדל בין רואה חשבון לבין חשבונאי בכיר מדופלם? ומה ההבדל בין האחרון לבין חשבונאות סוג של 3?? 2. איפה יותר טוב ללמוד או איפה יותר נחשב ללמוד את המקצועות האלו מבחינת קבלה לעבודה, מבחינת סיכויי קבלת התואר? אוניברסיטה פתוחה או מכללה למנהל? 3. כמו כן שאלה כללית, על איזה מקצועות אתם ממליצים ללמוד? פשוט קשה לדעת מה לקחת, אין מספיק ידע מבחינת מה טוב מבחינת עבודה, מבחינת שכר ומבחינת ביקוש. אם תוכלו לייעץ על מקצועות אני אשמח. כמו כן, שמעתי גם על ללמוד ייעוץ השקעות ופנסיונים, האם אתם יכולים לספר משהו על זה? האם זה כדאי? תודה רבה אילנה
ענת | 12:40  22/09/08
לפי דעתי, לימודי חשבונאות במכללה למינהל נחשבים מאוד בשוק.המרצים הם מהבכירים בארץ בתחום זה והם ממש טובים, מה שאומר שאח"כ כמעט ואין בעיה למצוא מקום התמחות (במיוחד במשרדים הגדולים). אני מציעה לך להגיע למכללה ולראות את המקום, לשמוע את כל הפרטים שאת צריכה לשמוע לפני שאת מקבלת החלטה.. אני אישית לומדת פה, אני לפני שנה ג' ועקרונית אני מאוד מרוצה (חוץ מזה שזה הרבה עבודה..) וסגרתי מקום התמחות מעולה כבר בשנה א', אני חושבת שעשיתי את הצעד הנכון, התלבטתי לפני בין כמה מוסדות והלכתי עם העובדות שיש בשוק שהמכללה למינהל מאוד חזקים, בכל אופן שיהיה בהצלחה!
במבה | 17:44  22/09/08
חשבונאות סוג 3 , זה הנהלת חשבונות , חשבונאי מדופלם , הוא מי שבד"כ עומד בראש צוות הנה"ח , יכול להגיש דוחות עד מאזן ,אבל אינו בעל זכות חתימה או ביקורת על הדוחות... רו"ח הוא למעשה הכל כולל הכל ... מגיש דוחות , יכול לחתום ולעשות ביקורות ויכול לשמש במגוון תפקידים נוספים שהקודמים לו אינם יכולים ... השכר בהתאם. הכי טוב ללמוד מבחינת שם ואפשרות למציאת סטאז' באוני' השונות ובמכללה למנהל , יתר המכללות בעייתיות מבחינת השם והנסיון בעיני המעסיקים.
במבה | 17:48  22/09/08
שאני אומר אוני' , זה כמובן למעט הפתוחה... אין לה שם בעיני המשרדים הגדולים , הם לא לוקחים לסטאז' סטודנטים מהפתוחה באופן גורף ... אז להזהר , בעיתיות נוספת היא שנת השלמה , בפתוחה אין , וקיימת בעייה לעבור למוסד אחר לצורך לימודי שנת ההשלמה , על בסיס מקום פנוי , ציונים ... וחבל לקחת סיכון. לגבי שאלה 3... השאלה מה את מחפשת, ומה השכר , ומה היקף השעות והאחריות שאת מוכנה לקחת על עצמך ... זה הולך ונהיה תובעני, כאשר התפקיד התובעני ביותר בד"כ הוא ראיית חשבון.
4.שמעתי שאם לומדים במכללה למנהל רואה חשבון מקבלים תואר של האוניברסיטה הפתוחה , האם זה נכון ?
ביסלי | 23:49  22/09/08
הנושא קצת לא מובן למשל במכללה למנהל בחיפה התואר הוא של האו"פ וכך הם מצהירים בפירוש באתר שלהם לינק- http://www.college.org.il/courses/default.aspx?CourseId=171 אבל לא נראה לי שהם קשורים למכללה למנהל הידועה
במבה | 01:56  23/09/08
אחד המכללה בראשון ... והיא לא שלוחה של הפתוחה , אלא עצמאית ובעלת שם במשרדים הגדולים , השניה היא של הפתוחה , לא מומלץ להתקרב.
יש צורך לעשות את ההבחנה בין המסלול האקדמי המכללה למינהל שם לומדים לימודים לתואר ראשון, לבין המכללה למינהל, שם לומדים לימודי תעודה. כיום, יש חשיבות ללמוד לימודים המקנים לך תואר בסופו, לכן אסור להתבלבל בין השניים כי הם כלל לא קשורים אחד לשני, ובכלל אי אפשר להשוות אותם!
אני למדתי הנח"ש 2 במכללה למנהל בחיפה שזהו מוסד שלא קשור בכלל למסלול האקדמי המכללה למנהל שיושב בראשל"צ. לידיעתך אני הולכת ללמוד באוניברסיטה הפתוחה בחיפה בגלל שזה מתאים לי מבחינת תקופת החיים שאני נמצאת כרגע (נשואה עם ילדה ומשכנתא) לאחר לבטים קשים כמובן בגלל אופי הלימוד העצמי ובגלל שנאמר בכל הפורומים שהמשרדים הגדולים לא מתייחסים לבוגרי האוניברסיטה הפתוחה. בפורום של מועצת רואי החשבון מישהי רשמה שהיא למדה באוניברסיטה הפתוחה והיא אכן עובדת באחד המשרדים הגדולים. אז בנימה אישית אני חושבת שזה לא הוגן וגם לא נכון להגיד שהאוניברסיטה הפתוחה לא נחשבת להיפך אני חושבת שמי שיכול לשלב עבודה, לימודים ומשפחה הוא מישהו מאוד ממושמע ויודע לאן הוא הולך ומה המטרות שלו. מי שלומד בשלב מאוחר בחייו יש לו המון חששות אבל לדעתי יש לו יתרון על הצעירים מבחינת ניסיון חיים לא משנה במה עבד לפני. מה שמצחיק ועצוב גם יחד הוא שאני רק בת 30 ונחשבת זקנה. בנוסף דיברתי עם מס' אנשים ונאמר לי שגם במשרדים הגדולים יש לעיתים משרות אם (נוח מבחינת שעות) זה לא הוגן שבגלל שאני ממשיכה בחיי ומקימה משפחה לא אוכל לעסוק בתחום, להיפך עד שאסיים את הלימודים ואת הסטאז' ילדי יהיו כבר גדולים יחסית ואוכל לקבל על עצמי משרה בכירה ללא חשיבות מיוחדת לשעות. לסיכום – אף פעם לא מאוחר, רק תאמינו בעצמכם (אם אין אני לי מי לי) ולכו עם האינטואיציות שלכם. זהו סיימתי עם הקלישאות שיהיה בהצלחה
אילנה | 12:08  23/09/08
בדקתי לגבי הלימודים במכללה למנהל, ראיתי שיש שם שני מסלולים: 1. מסלול משולב ראיית חשבון + b.a בחשבונאות. 2. מסלול ראיית חשבון b.a- שבשנה ראשונה נגשים לבחינות חיצוניות של מועצת רואי חשבון (ביניים א' וביניים ב' ) - היתרון בזה שאחרי שנה ראשונה אפשר כבר להתחיל עם ההתמחות. מה יותר מומלץ?
ביסלי | 14:57  23/09/08
בדקתי את תוכנית הלימודים שלהם והיא פשוט דימיונית על גבול ההונאה אני סטודנט לחשבונאות וכלכלה בפתוחה ואני מכיר את הקורסים בתואר לכן אני אומר שללמוד 12 קורסים של האו"פ בשנה(קצב של פחות משנתיים וחצי לכל התואר) שחלקם רחוקים מלהיות קלים וגם במקביל להתחיל בהתמחות זה לא מציאותי בכלל.יש לי חברים במס' אוניברסיטאות שונות שלומדים כלכלה עם התמחות בחשבונאות ונוכחתי לדעת שמס' פעמים הבחינות בפתוחה היו יותר קשות מאשר בקורסים מקבילים בבן גוריון למשל לכן אני מציע לך לא להתקרב למסלול הצפציפי הזה.ודרך אגב אם יש לך קצת משמעת עצמית את יכולה לעשות את התואר בפתוחה בקמפוס בית בירם בחיפה גם יותר זול (שכר לימוד אוניברסיטאי) וגם קצב יותר שפוי .בקשר לשנת ההשלמה בפתוחה אומרים שהם בדרך לפתיחת מסלול כזה וגם אם לא אפשר להסתדר במקום אחר
ביסלי | 15:01  23/09/08
כמובן דברי מכוונים למכללה למנהל בחיפה ולא למכללה ברשל"צ
אילנה | 13:31  24/09/08
תודה על כל התגובות. יש לי שאלה נוספת - אני נמצאת באזור חיפה , האפשרויות שיש לי ,זה או שאוניברסיטה הפתוחה או מכללה למנהל בחיפה, באוניברסיטת חיפה הפסיכומטרי שלי נמוך מכדי להתקבל. איפה יותר עדיף? מכללה למנהל או אוניברסיטה הפתוחה , אני גם יודעת שבאוניברסיטה הפתוחה אין שנת השלמה. כשאתם אומרים משרדים קטנים, למה הכוונה? אתם יכולים להמליץ לי על כמה משרדים קטנים? ומה ההבדל במשכורת אם עובדים במשרדים קטנים ולא גדולים? תודה רבה אילנה
רו"ח שרבי איל | 14:13  24/09/08
1. מה ההבדל בין רופא לאחות?! זהו בדיור ההבדל בין רו"ח למנה"ח חשבונאי מדופלם וכד'. עוד הבדל- רו"ח 4 שנות לימוד ושנתיים סטאז''... 2. אני לא יכול להמליץ. 3. אני ממליץ תמיד ללכת למה שמושך אותך. אם את בספק או את לא יודעת מה נכון לך, אם את מתאימה מבחינת כישורייך, יש מכוני אבחון.

אז מה שאתם בעצם אומרים זה שהפתוחה והמכללה למינהל(לא המסלול האקדמי) לא כדאי ללכת ללמוד בהם ראיית חשבון כי הרמה שם נמוכה ויש אחוזי מעבר נמוכים של מבחני לשכת רואי החשבון ושאי אפשר להגיע אחרי זה לעשות סטאז במשרדים נורמלים??. לכן אין טעם לבזבז שם את הזמן? יש מישהו שחושב אחרת ויכול להמליץ על אחד מהם?
צמרת | 11:23  25/09/08
ז לא שהרמה נמוכה במכללה למנהל (לא המסלול האקדמי) אלא שזה שילוב עם האוניברסיטה הפתוחה וזה כבר תלוי במשמעת העצמית שלך בגלל זה אין אחוזי מעבר גבוהים
אילנה | 12:26  26/09/08
מה יותר משתלם ללמוד , חשבונאות בכיר מדופלם או לעשות תואר בחשבונאות עם הרחבה בכלכלה ללא שנת השלמה ?
ו | 14:00  27/09/08
יותר משתלם ללמוד לתואר כי חשבונאי מדופלם זה תעודה וזה שווה פחות.. חוצמזה עם תואר יהיו לך יותר אפשרויות אם תרצי פתאום משהו אחר אז לפחות יש לך תואר במשהו ויש מקומות שזה מספיק להם ועם תעודה לא תוכלי לעשות הרבה...
אילנה | 17:22  27/09/08
מה שונה מבחינת מקום עבודה ומבחינת משכורת אם אני עושה חשבונאות בכיר מדופלם לתואר בחשבונאות עם הרחבה בכלכלה ללא שנת השלמה ?
סגור