פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

חייל משוחרר | 15:07  26/11/06
מה סיכוי למצוא עבודה לאחר התואר אם אלמד בשלוחה של האוניברסיטה הפתוחה ולא במוסד "נחשב"? האם משרדי רו"ח לא יקבלו אותי להתמחות? אבקש תשובה כנה...תודה
רו"ח אפי לבקוביץ | 15:07  26/11/06
ישנם שני מסלולים אפשריים על מנת לקבל רשיון רואה חשבון. מסלול א' הוא המסלול הלא אקדמי והוא נלמד במללות המכינות את הסטודנטים ל-15 מבחני מועצת רו"ח. לאחר עמידה בכל המבחנים ושנתיים סטאז' במשרד רו"ח מקבלים את הרשיון. וכמובן אין תואר אקדמי במסלול זה. מסלול ב' הוא לימודים אקדמיים לתואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות. מסלול זה מוצע בכל האוניברסיטאות כולל הפתוחה ולמעט הטכניון ובחלק מהמכללות: הקריה האקדמית אונו, המכללה הבין תחומית, המכללה למנהל ומדרשת רופין. במסלול זה לומדים 3 שנים לתואר אקדמי ראשון + שנת השלמה אקדמית המכינה את הבוגר לקראת שני מבחני מועצת רואי חשבון (הלומדים במסלול האקדמי פטורים מלגשת לשאר בחינות המועצה). עם סיום התואר מתחילים רוב הבוגרים (במקביל ללימוד שנת ההשלמה) בהתמחות (סטאז') במשרד רואי חשבון. ההתמחות נמשכת שנתיים. אני באופן אישי ממליץ יותר על האופציה של לימודים אקדמיים. לגבי לימודים באוניברסיטה הפתוחה - היתרון הגדול הוא כי אין תנאי קבלה ושאפשר לשלב עבודה במקביל ללימודים. החיסרון הוא שהלימודים דורשים יותר לימוד עצמי. האוניברסיטה הפתוחה אינה נחשבת למוסד לא "נחשב" ויתרה מכך ידוע כי הלימודים שם מאוד קשים, ולכן לא נראה לי כי תהיה לך בעיה מבחינת קבלה להתמחות - זה יותר תלוי בגובה ממוצע הציונים לתואר ופחות מהיכן למדת. בהצלחה
סגור