פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

היי הייתי היום בהסברה של המסלול לראיית חשבון של המכללה למנהל שלוחת באר שבע שמציע b.a בחשבונאות והסמכה לראיית חשבון בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה , ורציתי לדעת מה ההבדל בין השלוחות של המכללה למנהל לבין המסלול האקדמי של המכללה למנהל בראשל"צ. בנוסף הייתי רוצה לדעת באיזה מכללה באמת עדיף ללמוד את התואר כי אני כרגע בהתלבטות די קשה האם לנסות שוב פעם פסיכומטרי ולנסות להתקבל לאוניברסיטה או להתפשר וללמוד באחת המכללות ?
ד"ר דן אלנתן | 08:43  13/07/07
"המסלול האקדמי – המכללה למינהל" הוא מוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) ומוסמך להעניק תארים ישראליים בתחומים שונים, כולל התמחות בחשבונאות במסגרת בית הספר למינהל עסקים. "המכללה למינהל" היא מוסד לא אקדמי העוסק בעיקר בהכשרה מקצועית, ואינו מוכר על יד המל"ג. לכן יש למוסד זה צורך בשיתוף פעולה עם מוסד מוכר – למשל האוניברסיטה הפתוחה – על מנת להקנות לתלמידיו תואר מוכר. יש סיבה היסטורית לדמיון בשמות, אבל כבר שנים רבות אין בין המוסדות האלה כל קשר, אקדמי או מינהלי. אין ספק ששיפור בפסיכומטרי ישפר את סיכוייך להתקבל לכל מוסד אקדמי, אבל אני חולק על מה שמשתמע מדבריך, כאילו לימוד במכללה הוא "התפשרות". יש מכללות עם תוכניות מצויינות, כפי שיש אוניברסיטאות עם תוכניות חלשות יותר. לדוגמא, ההתמחות בחשבונאות במסלול האקדמי – המכללה למינהל (שיש לי הכבוד לעמוד בראשה) נחשבת לאחת הטובות בארץ, לא רק מקרב המכללות אלא מבין כל המוסדות האקדמיים. ההבדל בין אוניברסיטה למכללה אינו בהכרח אקדמי או איכותי אלא במקרים מסויימים כספי – העלות לתלמיד באוניברסיטה, שהיא מוסד מסובסד, נמוכה מהעלות לתלמיד במכללה לא מסובסדת כגון המסלול האקדמי – המכללה למינהל, הקריה האקדמית אונו, או המרכז הבינתחומי. אני ממליץ לך לבדוק היטב את מגוון האפשרויות העומדות בפניך, ובמקביל תשקול את המטרות שאתה מעוניין להשיג דרך הלימודים. בהצלחה ושבת שלום
רו"ח אייל שרבי | 16:09  18/07/07
לצערי אני לא יכול להמליץ לך, אולם בבחירתך עליך לקחת בחשבון מספר דברים, סגל אקדמי ורקורד שלו, היקף שעות ותרגול, נוחות וגמישות המערכת, שרות לסטודנט, שכ"ל, והתרשמות אישית מהמקום עצמו (תגיע למקום, תדבר עם סטודנטים ותתרשם). לפי זה ערוך את השוואתך ותבחר. בהצלחה
סגור