פורום חשבונאות ופיננסים-לקריאה בלבד

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום תוכלו להתייעץ ולקבל מענה לשאלות באשר לתנאי קבלה, לתיאור התעודה, למשך הלימודים, לתחומי הלימוד, לתקופת ההתמחות ולמידע רלוונטי אחר. אתם מוזמנים להשתתף ולשתף. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 03-5767671

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום שמי משה, אני לומד במכללה למנהל במסלול מנהל עסקים בהתמחות חשבונאות. אני לקראת סיום השנה השלישית ולקראת שנת השלמה. יש לי התלבטות חזקה לגבי בחירת מקום ההתמחות שלי. קיימות שלוש אפשרויות להתמחות כרגע: 1. ביקורת חיצונית; 2. מערכות מידע; 3. ביקורת פנימית. יש לי מספר שאלות: 1. במידה ואני מתמחה באחת מהאפשרויות הללו – איזה תפקידים אני יכול להציע את מועמדותי. 2. אם אני מתמחה במערכות מידע ומסיים שנתיים של התמחות – מה ההשלכות מבחינה מקצועית לגבי המשך דרכי בתחום הזה ( האם אני סוגר לעצמי את מגוון התפקידים שאני יכול להתעסק בהם בראיית חשבון ). 3. מה אתם יכולים לספר לי על התחום של הביקורת הפנימית: מה התפקיד כולל, לאן אפשר להתקדם בתחום זה, מה השכר הממוצע בשוק לתחום הזה ובאיזה משרד מומלץ להתמחות בתחום הזה. תודה מראש, משה
רו"ח אייל שרבי | 10:37  19/08/07
1. לא ברורה לי השאלה... 2. אני לא חושב, מה גם שהתחום הזה הוא מאוד רחב, בחברות גדולות יש לכך ביקוש, רו"ח עם הבנת בסיסי הנתונים וההשלכות זה יתרון( אתה יכול לעסוק בפיתוח, הטמעה, יעוץ וכד...). חוץ מזה לעולם אתה לא יכול לדעת לאן תגיע בסוף, תמיד תוכל לעשות הסבה לעיתים נכון שזה עלול להיות אם פשרה זמנית כזו או אחרת. 3. תפקידה של הביקורת הפנימית היא לבדוק את שיטות העבודה בארגון נהלים ואופן ביצועם ולתת המלצות לשיפורים. תפקידו של המבקר הפנימי נגזר מחוק הביקורת הפנימית, התשנ"ב-1992. בקצרה תפקידו העיקרי הוא: א. לבדוק אם הפעולות של הגוף הציבורי שבו הוא משמש מבקר ושל נושאי משרה וממלאי תפקידים באותו גוף תקינות, מבחינת השמירה על החוק, על הניהול התקין, על טוהר המידות ועל החיסכון והיעילות, ואם הן מועילות להשגת היעדים שנקבעו להן. ב. אם מקוימות ההוראות המחייבות את הגוף הציבורי. ג. את ניהול הנכסים וההתחייבויות של הגוף הציבורי, ובכלל זה את הנהלת החשבונות שלו, וכן את דרכי שמירת הרכוש, והחזקת הכספים והשקעתם לצערי אני לא יכול להמליץ לך על משרד כזה או אחר. השכר די חופף לשכר חשב או במשרד רו"ח מבקר, אבל שוב זה משתנה ותלוי במקום שאליו אתה נכנס. בהצלחה!
יש לי התלבטות חזקה לגבי בחירת התמחות, מצד אחד אני מעוניין להתמחות במערכות מידע כי אני מתחבר לתחום הזה. מצד שני, הביקורת החיצונית תעניק לי את הבסיס לחשבונאות ובלעדיה אני לא יבין את החשבונאות עצמה. השאלה שלי - האם אני מפספס שלב מאוד חשוב בלימוד החשבונאות בכך שאני ישר קופץ להתמחות במערכות מידע או קודם לכן אני צריך להתמחות בביקורת חיצונית בשביל לקבל את הידע הבסיסי ואחרי זה לעבור למערכות מידע? אודה לך על תשובתך, משה
סגור