פורום לימודי תקשורת

בהנהלת: שרון אשכנזי  |  מסר למנהל/ת הפורום
מטרת הפורום הינה לסייע, לייעץ ולתת מענה לשאלות, כמו גם לשמש מקום מפגש למתעניינים בלימודים גבוהים בתחום התקשורת. כולם מוזמנים להשתתף (לרבות סטודנטים בהווה) בתקווה כי יחד, נוכל לספק ידע, מידע ומענה לשאלות

שרון אשכנזי

הפורום מנוהל ע"י שרון אשכנזי, בוגרת בית הספר לתקשורת של המכללה למינהל ויועצת בכירה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

אמיר י | 12:36  12/11/07
היי שרון, רציתי לשאול, האם באמת בתחום התקשורת, מוסדות העבודה מעדיפים חבר'ה יוצאי מכללות על פני יוצאי אוניברסיטאות? שאלה נוספת - אף על פי שאינכם ממליצים על מוסדות לימוד, מסתמן כי "ספיר" והמכללה למנהל מובילות בתחום, רציתי לשאול איך מצטיירת מכללת נתניה לעומתן? והאם שכר הלימוד שם הוא אוניברסיטאי? (מכללה ציבורית?) תודה
אמיר | 18:51  12/11/07
מכללה למנהל היא הכי ותיקה בתחום ברור שיש יותר בוגרים שמזמן השתלבו בתחום ויש פרוטקציה-הם מעדיפים את הבוגרים של המכללה שהם בעצמם סיימו
שרונה | 09:25  12/12/07
שבוגרי המכללה למנהל יעדיפו מי שלמד כמוהם במכללה למנהל, ששירת כמוהם בחטיבה 7 של השריון, ששכר כמוהם דירה ברח' ביאליק ושאוכל כמוהם אנטריקוט מידיום רייר. בודאי שיעדיפו אדם כזה על כל מי שמסתמן כמתאים ביותר לתפקיד.
שרון אשכנזי | 10:50  13/11/07
בוקר טוב אמיר לדעתי מעסיקים פוטנציאלים מעדיפים מועמדים אשר מגיעים מתוכניות מעשיות (שבדרך כלל נלמדות במכללות) מאשר כאלה המגיעים עם ידע תיאורטי בלבד. שוב, אין זה מקומי להביע דעה על מוסד זה או אחר. אוכל לומר שהתרשמות ממוסד כלשהו ומיקומו בין המוסדות המלמדים את תחום התקשורת נקבע על פי קריטריונים רבים ולפעמים סוביקטיבים של המועמד עצמו. במילים אחרות הייתי ממליצה להגיע לפגישות יעוץ במוסדות שאתה מחשיב כאופציונלים מבחינתך, משתתף בימים פתוחים, משוחח עם בוגרים וסטודנטים קורא על תוכנית הלימודים. כך אני מאמינה התמונה תתבהר. לעניין שכר הלימוד, מכללת נתניה הינה מכללה פרטית ומכאן ששכר הלימוד בגין לימודים בה הוא של מכללה פרטית. בהצלחה, שרון
ערן | 13:48  20/11/07
שרון, אני מבין את הנקודה שלך שמעסיקים יעדיפו מועמדים המגיעים מתוכניות מעשיות יותר. השאלה שלי כאת: האם לימודי תקשורת באונ' העברית (כוללים גם קורסים העיתונאות וסטאג'ים) אינם נחשבים למעשיים מספיק? שאלה אחרת - בת"א לימודי התקשורת לא כוללים קורסים בעיתונאות אך קיים שם ביה"ס כותרת. האם תעודת עיתונאי של הביה"ס באמת נחשבת ליתרון בזמן חיפוש עבודה? אודה לעזרה. ואני לא מבקש שתמליצי על מוסדות לימוד אלא רק תשובה לשאלות. תודה.
בוקר טוב ערן איני מכירה את הקורסים בעברית ועד כמה הם מעשיים או מאפשרים מציאת עבודה(אולי תוכל לשאול סטודנטים שלומדים שם או שסיימו). בי"ס כותרת שמציע לימודים במסגרת הלימודים בת"א נחשב בתחומו לכזה שהכשיר בוגרים לא מעטים לעבודה בתחום העיתונאות. אני מאמינה שאם זה התחום שבו אתה רוצה לעסוק עלייך לבדוק בצורה מעמיקה את התוכנית שמציע בית ספר זה. שרון
ערן | 09:52  21/11/07
הבנתי. לידיעתך גם קיים מסלול חד-שנתי בביה"ס כותרת לבעלי תואר ראשון (עם עדיפות לתואר בתקשורת). כנראה שזה המסלול שאבחר בו לאחר סיום התואר בירושלים. אם כי לפני שאירשם לשם, אדבר עם סטודנטים כדי לברר באמת את אופי הלימודים. תודה.
אורי | 13:03  21/11/07
גם אני התלבטתי בין השניים האלו, בעקרון אין לי בעיה של תנאי קבלה כי יש לי בגרות 91 ופסיכומטרי 692, אז אני בעצמי נאלצתי להכריע. בסוף הלכתי על ספיר כי אני לא רוצה לרושש את אמא ואבא וגם כי מסקר קצר שעשיתי, הם פשוט נחשבים לטובים יותר. חוצמזה, אהבתי את האוירה במקום, הכל ירוק וכיפי.
סגור