פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

סיגל | 22:51  28/07/08
שלום, יש לי תואר ראשון במדעי החברה דרך האונ' הפתוחה. מכיוון שאין לי הרבה מה לעשות איתו, ואני גם בת 38 החלטתי לעשות איזה שהיא הסבה . אני מתלבטת בין חינוך מיוחד לבין יעוץ חינוכי , אשמח אם תוכלי לפרט לי יותר לגבי יעוץ חינוכי מהו בעצם התפקיד האם מבחינת התפקיד עצמו זה לא דומה לפסיכולוג , אם תוכלי לחדד יותר את ההבדל בתפקיד היועץ. ושאלה נוספת האם ניתן לעשות השלמה לוועץ חינוכי ולא תואר ראשון מחדש. תודה
שני צור | 08:46  29/07/08
על מנת להיות יועץ חינוכי צריך תואר שני בייעוץ ותעודת הוראה. לכן בכל מקרה מומלץ לך קודם לעשות הסבה לחינוך מיוחד ואז תואר שני ביעוץ. מבחינת תפקידי היועץ הם יכולים להיות מגוונים - ייעוץ ארגוני בבית הספר, הכונת תלמידים למגמות, טיפול בפרט - בתלמיד, ליווי ותמיכה במורים, ריכוז צוותים המטפלים בילדים בעלי צרכים מיוחדים וכדומה.
סיגל | 09:45  29/07/08
הי שני, קודם כל תודה על התגובה המהירה, זה ממש נחמד שלא צריך לחכות מספר ימים לתשובתך. רציתי לשאול , לגבי יועצת חינוכית האם קיימת יועצת חינוכית גם לגיל הרך לגנים ? קודם התקשרתי למכללת תלפיות ואמרו לי שהם שמעו שיש יועצת לגיל הרך אבל לא במכללה שלהם, במידה וכן האם את יודעת איפה יש, האם הלימודים הם רק לתואר שני ואין הסבה לזה, ובמידה ויש מה בעצם התפקיד עם זה בגנים , האם זה צד יותר פסיכולוגי ???? ושוב תודה
אורית שמחי | 18:58  23/11/08
שלום ברצוני לדעת מהו ייעוץ חינוכי? ואיזה מסלול אקדמאי עליי לעבור כדי להיות יועצת חינוכית? בתודה מראש אורית
סגור