פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

ר | 12:36  01/08/10
שלום רב, ברצוני לשמוע את דעתכם לגבי הנושא וחוקיותו. לפני זמן לא רב נרשמתי ללימודים במכללה מסויימת, בעת שיחה עם יועצת הלימודים שם, שאלתי מי המרצים ומה נסיונם ומה אחוז המעבר במכללה זו. היא אמרה בגאווה רבה שהמרצים שלהם הם בין הבכירים בשוק ואחוזי המעבר שלהם נעים סביב 80%. בעקבות דברים אלו החלטתי להירשם למכללה זו, היא הבהירה לי שלא ניתן להתחרט ולקבל את כספי חזרה. מהר מאוד הבנתי שהציפיות שלי היו שגויות וקיבלנו מרצה צעיר, חסר ניסיון, מקריא ממצגות שלא הוא כתב, אינו יודע להעביר את החומר לכיתה, לא מובן בכלל, המנהלת אמרה לי שהוא מרצה כבר 5-6 שנים (המרצה בן 26-27 כיום...מעניין ממתי הוא נהיה מרצה בכיר בתחומו). מבירורים קטנים שעשיתי גיליתי שהמרצה הנ"ל הינו מתרגל בעצם והוא מרצה מתחיל שלימד בה"כ 3 קורסים, כמו כן האווירה בבית הספר בגלל נסיבות אלו ממש לא טובה ויצא לי כל החשק ללמוד מכך. אני מרגיש שרימו אותי על מנת שאחתום וארשם ללימודים שם, אין לי ספק שאם הייתי יודע שרמת הלימודים שם כל כך נמוכה והמרצים כל כך לא מנוסים ומקצועיים, לא הייתי נרשם ללמוד שם. האם אני צודק? יש ליאופציה לזכות במשפק נגדם במקרה הצורך? אשמח לשמוע את דעתכם
שני צור | 13:54  02/08/10
זה באמת מבאס להיתקל בכך לאחר תחילת הלימודים, אבל צריך לזכור שכל מרצה בכיר היה פעם מרצה מתחיל, ובכל מכללה יש גם מרצים ותיקים וגם מרצים צעירים - וזה לגיטימי. לא נראה לי שהמרצים בארץ רק יזקינו ולא יכנסו בכלל מוחות צעירים להרצות. ברור שצריך להבדיל בין מרצה צעיר וטוב לבין מרצה צעיר ולא טוב, אבל בדיוק בשביל זה נועדו סקרי דעת הסטודנטים בסוף השנה - כדי לנפות את המרצים על בסיס רמת ההוראה שלהם. לא ברור לי באיזו מכללה אתה לומד - בדרך כלל לא לומדים את כל התואר רק אם מרצה אחד אלא עם כמה מרצים, ואם רק מרצה אחד לא טוב - זה לא צריך להוציא לך את החשק. בכל מכללה יהיו מרצים טובים יותר וטובים פחות, ובין המרצים הגרועים יכולים, לצערי, להיות גם לא מעט מרצים ותיקים. אני במקום מנהלת המכללה לא הייתי אומרת על מרצה צעיר שיש לו ותק רב, אבל זה לא נראה שהיא שיקרה (לא הבנתי בדיוק) כי גם תרגול הוא ניסיון בהוראה, ובכל מקרה לא נראה לי שיש מקום לרוץ למשפט על זה, אבל קטונתי מבחינת חוות דעת משפטית. תשתדל להסתכל על רוב התואר ולראות אם בסך הכל אתה נהנה ממנו, ואם לא - אולי כדאי לשנות מוסד או תחום לימודים. בהצלחה.
אני לומד לימודי תעודה שאמורים להימשך כשנה וחצי ומרצה זה אמור להעביר 2 מתוך 6 קורסים. מתברר שהמרצה הנ"ל הינו סטודנט בעצמו והוא לפני סיום תואר. אני מסכים איתך שיש מרצים מתחילים וחסרי ניסיון, אך כאשר נרשמתי, הובהר לי שהמרצים הם בין הבכירים במשק ולכן הסכמתי להירשם שם, אינני מעוניין, עם כל הכבוד לכל מרצה באשר הוא, לקבל הרצאות ממרצה מתחיל חסר ניסיון, כי חוויתי בעבר קורס כזה והתוצאה היתה שלא הגענו מוכנים למבחן ואחוז המעבר בכיתה היה 2 עוברים מתוך 17 תלמידים, לכן לפני שנרשמתי הובהר לי שהמרצים בכירים וזו הטעיה, כי אם הייתי יודע שהמרצה שאמור ללמד אותי שליש מהחומר הינו מתחיל וחסר ניס
לכן לפני שנרשמתי הובהר לי שהמרצים בכירים וזו הטעיה, כי אם הייתי יודע שהמרצה שאמור ללמד אותי שליש מהחומר הינו מתחיל וחסר ניסיון, לדעתי לא הייתי נרשם ומתחייב למוסד זה. תודה על זמנך
שני צור | 08:42  03/08/10
מדובר פה בסוגיות של אמת בפרסום וכו' שאין לי הכשרה משפטית לענות לענות עליהם. בהצלחה בכל מקרה.
סגור