פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

שלום רציתי לשאול האם מקצוע הוראת הלשון הינו נדרש כיום? אני עומדת בפני החלטה האם להתחיל בלימודי תעודת הוראה בלשון, ומאחר שמעוניינת להגיש לבגרות, חשבתי ללכת על אוניברסיטה. האם המקצוע אכן נדרש? יש לי גם תואר ראשון ושני בתקשורת. האם אוכל ללמד גם תקשורת עם תעודת הוראה ללשון? האם יש יתרון למכללה על פני אוניברסיטה אם המטרה שלי היא ללמד בתיכון? תודה רבה ענת
1. לשון אינו מקצוע נדרש 2. רשמית, תצטרכי לעשות גם תעודת הוראה בתקשורת לשם כך. 3. כן. במכללה יש דגש יותר על פרקטיקה וחיבור התיאוריה לשטח. באוניברסיטה התואר הוא תיאורטי לגמרי ורק בתעודת ההוראה מקשרים אותו לשטח.
תודה. לא הבנתי מה הכוונה רק בתעודת ההוראה מקשרים אותו לשטח. הכוונה שלי היא האם לעשות תעודת הוראה באוניברסיטה? שנית, מה הכוונה במקצוע נדרש. כנראה שלא ניסחתי וטוב את השאלה - התכוונתי לשאול האם יש ביקוש להוראת הלשון? כלומר - האם תהיה לי עבודה בכך. (האם חסרים מורים ללשון?) -המון תודה
1. באוניברסיטה התואר אינו בהוראת לשון ולכן קודם כל תלמדי רק לשון ורק בזמן תעודת ההוראה תלמדי איך ללמד אותו. במכללה את לומדת את זה מהיום הראשון. ההתנסות המעשית משמעותית יותר ולכן למורים - תואר במכללה מומלץ יותר. 2. יש ביקוש כי זהו מקצוע חובה ובכל ביה"ס צריך מורה ללשון, אולם גם יש מספיק היצע של מורים ולכן משרד החינוך לא מגדיר מקצוע זה כנדרש - כמקצוע שבו חסרים מורים.
תודה רבה קודם כל על התשובה. האם מבחינת בתי ספר, כשאחפש עבודה יהיה לי חיסרון מסוים שהתעודה היא מאוניברסיטה ולא ממכללה? הסיבה שחשבתי על אוניברסיטה היא שאני רוצה ללמד בתיכון, ולמיטב הבנתי תואר מהמכללה אינו מיועד לתיכון אלא רק לחט"ב. בנוסף, שאלה ישירה: האם בכלל תהיה לי בכך עבודה? מהם המקצועות המוגדרים נדרשים? אני לא מעוניינת ללמוד לריק. תודה רבה על התשובה
1. אין בארץ תעודת הוראה רק לתיכון (יא-יב). בכל המוסדות התעודה היא עד כיתה י'. אין עדיפות מבחינה זו לאף מוסד בשטח. 2. יש עבודה למורים בלשון, אולם לא כמו המקצועות הנדרשים: מתמטיקה, אנגלי, תנ"ך ומדעים
סגור