פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

אורנה | 22:09  03/10/11
יש לי תואר ראשון במדעי ההתנהגות במסלול פסיכולוגיה. אני רוצה לעשות הסבה להוראה, חשבתי על חינוך מיוחד בלוונסקי, ואחרי פגישה שם עלי לעשות 52 נ"ז, לא מעט, ובגלל הצורך בלעבוד אני אאלץ לפרוס ל3 שנים כלומר זמן רב ובסופו של התהליך אקבל תעודת הוראה בחינוך מיוחד לגלאים 6-21 ללא תואר שני. יש אפשרות נוספת לעשות דרך האונ' הפתוחה 6 קורסים כלומר מעט יחסית להסבה לעל יסודי בפסיכולוגיה. השאלה היא: האם תעודת הוראה בחינוך מיוחד יחד עם התואר הראשון שלי תאפשר לי בכל מקרה ללמד פסיכולוגיה בתיכון לבגרות? האם החינוך המיוחד יפתח לי משמעותית דלתות רבות יותר. אני חוששת שתעודת הוראה רק בפסכלוגיה לא תהווה ביקוש רב שכן ברוב התיכונים יש רק כיתה אחת שלומדת מדעי החברה. דבר חשוב נוסף אני רוצה להגיע בסופו של דבר גם לאבחונים דידקטים, האם החינוך המיוחד ייקל עלי בעניין הקבלה לקורס? הבנתי שיש 2 דרכים להגיע להיות מאבחן או ניסיון בהוראה של כמה שנים וקורס מאבחנים דידקטי או תואר שני בלקויות למידה, מה לדעתך הדרך היעילה יותר? אם אני אעשה בשנה אחת את התעודה בפסיכולוגיה אני אוכל לאחר מכן לעשות תואר שני בליקויי למידה, או באפשרות השנייה של חינוך מיוחד ואחרי נסיון של כמה שנים קורס מאבחן? אני יודעת שחפרתי אני מבולבלת ואשמח לעזרה כי אני רוצה להתחיל ללמוד עוד השנה תודה רבה:)
לגבי תוכנית של תעודת הוראה+תואר שני -(M.T ) האם יש מסלול כזה בפסיכולוגיה? בררתי בסימנר הקיבוצים ולונסקי ואין שם (רק מתמטיקה,אנגלית,תנך,הסטוריה וכו). ואם אני בוחרת תחום אחר כמו מתמטיקה זה עוד שנה שלמה של השלמות.... קשה לי להחליט מי מהבאים עדיפה לי: MT-1 במתמטיקה ובגלל שנה השלמות זה ייקח 3 שנים אך ארוויח תואר שני 2-בפתוחה בשנה תעודת הוראה בפסיכולוגיה,(האם אוכל ללמד עוד דברים בעוד גלאים? או רק תחום זה) 3-או חינוך מיוחד שיפתח יותר דלתות (נכון?) אבל לימודים ארוכים ללא תואר שני כרגע אני רואה את עצמי עוזרת לתלמידים עם קושי לימודי קל יחסית ללא בעיות התנהגות מיוחדות ובקבוצות קטנות,האם זה אומר שהחינוך המיוחד נכון יותר עבורי?, אני חוששת שאתחיל תהליך ארוך ובסוף אבין שהיה יותר נכון אחרת.... אשמח לעצות :)) תודה
1. יכול להיות שיש באחת המכללות (לאו דווקא במרכז) מסלול מדעי החברה שכולל גם פסיכולוגיה ותואר שני 2. חינוך מיוחד ומתמטיקה על יסודי יפתחו הרבה דלתות, לעומת פסיכולוגיה - שפחות (רשמית, לא תוכלי ללמד גיל או מקצוע אחר מזה שניתן לך בתעודה) 3. זו החלטה שלך אבל נראה לי שאת בכיוון של חינוך מיוחד....
שני צור | 18:10  05/10/11
1. החינוך המיוחד יפתח הרבה יותר דלתות בדיוק בשל הסיבה שציינת. 2. נכון לעכשיו חינוך מיוחד אינו תנאי הכרחי לאבחון דידקטי אולם הוא בהחלט מקל 3. אין חובה לנסיון בהוראה לפני תעודת אבחון דידקטי. בחרי את המסלול הכי קצר ואיכותי שמוצע לך וודאי שבסופו תקבלי תעודת מאבחן 4. נכון להיום, גם אם תעשי תעודה בפסיכולוגיה תוכלי להמשיך לקורס אבחון
סגור