פורום לימודי חינוך

בהנהלת: שלי גזנבי  |  מסר למנהל/ת הפורום
בפורום ניתן לשאול שאלות על לימודים בתחום ההוראה והחינוך. הפורום מיועד למועמדים, לסטודנטים לעתיד ולסטודנטים בהווה לחינוך והוראה.

שלי גזנבי

שלי גזנבי- יועצת לימודים בכירה במרכז המידע וההרשמה של מכללת אורנים.

שלום מורים יקרים! החלטתי בשנה הבאה ללמוד לקראת תעודת הוראה (אני עובדת סוציאלית במקצועי). העניין הוא שאני מאוד מאוד מתלבטת לגבי איזה מסלול לבחור. אני מאוד נמשכת ליסודי, ואני חושבת שאני מאוד אהנה עם הגילאים האלה. אני גם מאוד אוהבת את מקצוע הלשון, ואני חושבת שאני מאוד אהנה ללמד אותו בגילאי התיכון. ההתלבטות היא מאוד גדולה, וכרגע אין משהו שמטה את המאזניים לטובת מסלול מסויים (אולי טיפה היסודי- מבחינת האהבה לגילאים הללו והזכרונות שלי מהתקופה הזו). אני חושבת שגם הלימודים עצמם לקראת התעודה יקחו אותו זמן. מה שנותר לי הוא לחשוב על הפן הכלכלי והתנאים, או אולי אפילו הביקוש למקצועות אלו. כשאני חושבת על מסלול הלשון אני חושבת על כך שאוכל לתת שיעורים פרטיים וכן גם להגיש לבגרויות, שזה פלוס לפן הכלכלי. ואני מבינה שביסודי יש את האופק החדש ובעל יסודי- עוז לתמורה. מה מהם עדיף מבחינת התנאים והשכר (וכן גם הפוטנציאל להתקדם ולהגדיל את השכר) למורה חדשה שהיא גם אמא? מה מבחינת שעות העבודה? אני מניחה שכרגע שעון הנוכחות בעוז לתמורה לא מהווה יתרון. שאלה נוספת- אם אלמד במסלול לעל יסודי, אוכל גם בסופו ללמד בכיתות היסודי? (אני מניחה שהפוך לא). תודה מראש
סגור