פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום, הייתי רוצה לדעת האם תכניות שונות למנהל עסקים של אוניברסיטאות ומכללות בארץ הן בעלות הכרה אקדמאית בינלאומית? לדוגמא, האם בחו"ל יכירו בתואר ראשון למנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה, אם אני ארצה להתקבל לשוק העבודה הבינלאומי? תודה, ניר
מיכל תירוש | 20:28  08/01/07
הי ניר, עקרונית, תואר שניתן ע"י אוניברסיטה מוכרת בארץ אמור להיות מוכר גם בחו"ל. יחד עם זאת, כפי שבארץ יש כל מיני גורמים שנלקחים בחשבון, ולא כל תואר מאוניברסיטה מחו"ל מוכר, אני משערת שכך המצב גם בעולם, ולכן, איני יכולה להתחייב שכל מוסד אליו תפנה יכיר בתואר שלך. בנוסף, זה ידוע שיש מוסדות שנחשבים יותר ויותר מוכרים גם בשוק הבינ"ל, בעוד שעל תוכניות אחרות ומוסדות אחרים פחות שמעו. כך שאין כאן תשובה אחת גורפת. מצד שני, אם מדובר ברצון להתקבל בשוק העבודה הבינ"ל, איני בטוחה כמה זה משנה אם המוסד מוכר או לא. כלומר, ברור שעדיף ללמוד במקום שיש לו שם טוב, אך כשזה מגיע לעבודה, כמו בארץ, ההכרה פחות משנה. הנושא קריטי יותר כאשר רוצים להמשיך בלימודים מתקדמים במדינה אחרת ואז רוצים שיכירו בתואר הקודם. בכל הקשור לשוק העבודה, בכל מקרה הניסיון יותר חשוב ורלוונטי. בהצלחה, מיכל
סגור