פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

למרות שבזמן האחרון יש שיפור ,אני מרגיש שיש לי קשיים ליצור קשרי גומלין עם הסובבים אותי. אני לא אדם שיכל להתווכח או להוכיח למישהו את צידקתי. תכונה טובה באופי שלי היא התמדה במשהו שמעניין אותי. אם אני מתחיל משהו מסויים ,אני אסיים אותו.
מיכל תירוש | 10:20  14/01/07
הי רן, אני מבינה שזו בעצם השאלה שלך, וכתבת דברים שהם חשובים אך כמובן לא מספיקים כדי שניתן יהיה להמליץ לך. זאת מכיוון שיש הרבה מאוד תחומים שבהם לא חייבים קשרי גומלין רבים עם הזולת. וממה שכתבת לא ניתן לדעת אילו מהכיוונים האלה יכולים לעניין אותך, להתאים לכישוריך וכו' ולגרום לך להתמיד בהם. בהיעדר מידע זה, לא ניתן לייעץ כיוון זה או אחר, לצערי. בהצלחה, מיכל
רן | 13:23  14/01/07
תודה על התגובה, אמרת שיש הרבה תחומים בהם לא חייבים אינטראקציה עם הזולת,תוכלי לציין אותם בבקשה? בתיכון למדתי במגמת מחשבים מורחבת (15 יח"ל) החלק שהכי אהבתי הוא,עבודת הגמר בסוף (כל אחד בחר נושא וכתב תוכנה,בשפת המחשבים שנלמדה) פעמיים ניסיתי לעשות פסיכומטרי ,קבלתי ציון גבוה באנגלית (119) הציון הכללי מאוד נמוך. ממוצע בגרויות=93
הי רן, כפי שציינתי, כמות העיסוקים הללו היא גדולה מאוד ולכן אין שום דרך בעולם שאוכל לציין את כולם. מה גם שיש הבדלים בין העיסוקים השונים והשאלה היא מה יותר מתאים לך (ואת זה כנראה תצטרך לברר בעצמך או ע"י ייעוץ). רק כדי שתבין, אדגים בקצרה. עיסוקים שפחות מחייבים אינטראקציה תכופה עם אנשים יכולים להיות: עיסוקים מהתחום הטכני- טכנאי מכונות, הנדסאי מחשבים, מהנדס אלקטרוניקה, וכו'. בכל אחד מהם ניתן למצוא תפקידים שהם יותר עיסוק מתחום התכנון וההרכבה, למשל, בהם פחות נדרשים לעבוד עם הזולת. עיסוקים שקשורים למגע עם הטבע והסביבה ופחות עם אנשים- למשל, חקלאי, גנן, מלח, קצין באוניה, חוקר במעבדה, זיאולוג, וכו'. עיסוקים שקשורים בעבודה משרדית שאינה קשורה למתן שירות לקהל- מנהל חשבונות, מידען, כלכלן שעוסק בניתוח מגמות ולא בייעוץ כלכלי, וכו'. וכן תפקידים נוספים- כמו תכנות שציינת ועוד. כך שהרשימה היא אדירה, וישנם עיסוקים שבהם יש תפקידים שדורשים אינטראקציה וכן כאלה שלא. מכאן, שהפתרון הוא לא שאני אתן רשימה ואתה תבחר. אם זו הדרך בה אתה מעוניין לבחור, אתה מוזמן לשם כך ללכת לספריית מקצועות, שם לרוב יש קטלוג בו מופיעים כל המקצועות בזה אחר זה ואתה יכול לעבור ולראות מה נשמע לך מתאים. עם זאת, אני ממליצה לעשות קודם עבודה פנימית יותר רצינית ולהבין מה אתה מחפש. אם למשל אהבת את תחום המחשבים, להבין בדיוק מה אהבת שם- ולראות איך אתה יכול למצוא עיסוק שיכלול עבודה עם שפות מחשב ותוכנות, בהתאם לנתונים שיש לך כיום (אולי משהו כמו תכנות או בניית אתרים?). בינינו, עם כמות המכללות שיש היום, נתוני הקבלה מאוד גמישים, ואם תחליט שזה הכיוון אני משערת שתוכל למצוא מקום או דרך שתאפשר לך לפנות לתחום זה. בהצלחה, מיכל
סגור