פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

היי... כבר שבועות שאני מנסה לחפש מכללה /אוניברסיטה לעשיית תואר ראשון ... ממוצע הבגרויות 94 ,לא מעוניינת לעשות פסיכומטרי, מעוניינת ללמוד בתחום -הפרסום/גרפיקה/הקולנוע/רפואה משלימה.... באיזה מכללות אפשר להתקבל בתחומים אלו בלי פסיכומטרי? תודה
מיכל תירוש | 15:16  18/01/07
בגדול, מעט מאוד מכללות מאפשרות ללמוד לתואר בלי פסיכומטרי, ובאוניברסיטאות זה כלל לא אופציה, כך שזה אכן לא קל למצוא. מצד שני, חלק מהתחומים שציינת ניתן ללמוד במסגרת קורסים או לימודי תעודה, ואז הרבה פעמים אין צורך בפסיכומטרי. אז אולי שווה לך לשקול בכיון זה, במיוחד אם את מעדיפה שלא לעשות את המבחן. היכן ניתן ללמוד, את יכולה לגלות דרך האתר הזה, בחיפוש חופשי על פי התחומים שציינת... בהצלחה, מיכל
חן | 15:37  18/01/07
אם כך אז אני מוכרחה ללמוד לפסיכומטרי... תודה (:
y i | 03:05  04/02/07
התשובה שקיבלת היא לא נכונה לגמרי. לדוגמא, עם בגרות סבירה, לא צריך פסיכומטרי אפילו ללימודי פיסיקה באוניברסיטה העברית! הייתי מציע לך לחפש קודם כל מוסד שמתאים לך (תואר/תעודה, מיקום, עלות וכו') ולהחליט כן או לא פסיכומטרי לפי הדרישות שלהם. בהצלחה!
לירוני | 14:07  01/02/07
אני ממש רוצה לילמוד תואר ראשון אך יש לי בעיה וזאת הבחינה הפסיכומטרית אשמח לקבל עזרה
נעה | 00:28  04/02/07
באונברסיטאות ניתן גם ניתן ללמוד בלי פסיכומטרי- כמעט בכל החוגים למדעי הרוח (כולל אמנות), באוניברסיטה העברית למשל, כאשר ממוצע הציונים גבוה מ100, ובשביל בחורה עם ממוצע 94 זו לא בעיה גדולה לשפר ולהעלות גם למאה. קולנוע למשל קל ללמוד בכל מקום כמעט ללא בחינה פסיכומטרית. בדקי את הנתונים לפני שאת עונה!
מיכל תירוש | 10:37  04/02/07
המידע משתנה ומתעדכן, ואני שמחה לשמוע שטעיתי ויש היום גם אוניברסיטאות שמקבלות סטודנטים בלי פסיכומטרי. בעיני, זה שינוי משמעותי ביותר! כפי שאולי שמתם לב (או אולי לא), זו בדיוק הסיבה בגללה אני בד"כ לא נותנת מידע על דרישות קבלה או על מסלולים ספציפיים. הנתונים והדרישות משתנים, ומוסדות שונות דורשים דברים אחרים. כך שאני מעדיפה לרוב לא לענות כדי לא להטעות. עם זאת, אני שמחה לשמוע תמיד על עדכונים ובשורות משמחות מעין אלה, כך שבמקרה זה, טוב שעניתי, טעיתי ותוקנתי. כך ששוב, תודה. מיכל
מיטל | 09:57  01/03/07
בשלוחת בר אילן שבכנרת יש חוג שנקרא רוח ותקשורת. שאם יש לך ממוצע מעל 85 את יכולה להתקבל אליו וכמובן להוכיח את עצמך מבחינה מעשית. בשנה הראשונה את לומדת עיתונאות,שיווק ופרסום וקולנוע וטלויזיה ובשנה השנייה את בוחרת את ההתמחות שלך, שנה שלישית את מסיימת עם תיק עבודות ותואר של בר אילן. תבדקי... אני בטוחה שיש עוד הרבה מקומות כאלה.
חני | 15:38  01/03/07
הי חן.. לרוב המוסדות האקדמאים את באמת תצטרכי תואר. אבל אם את רוצה אפשר ללמוד לימודי מקצוע כדוגמת גרפיקה ממוחשבת ובניית אתרים שאני למדתי. למדתי ב- "מכללת דעת השרון" www.daat.biz בכפ"ס אני חושבת שיש להם גם בה"ה 09-7400743
סגור