פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

ליאת | 13:05  21/01/07
מיכל שלום, אני מעוניינת להתחיל ללמוד באוקטובר הקרוב וככל שאני מתעמקת באופציות ומדפדפת באתרים השונים אני מוצאת את עצמי "קופצת" בין מקצועות. הייתי קצינה ומאוד נהנתי מעבודת צוות,הדרכה, פיקוד,לקיחת יוזמה והובלה. נוסף על כך אני מאוד נמשכת למתן טיפול ועזרה לאנשים(גם בזה עסקתי). עשיתי את המבחן באתר זה וכצפוי קיבלתי שהטיפוסים הבולטים בי הם החברתי והיזמי. יש לי סכם גבוה ואני מתלבטת מאוד בין לימודי פסיכולוגיה- ניהול, פסיכולוגיה-ביולוגיה מדעי המוח(אבל קראתי שזה נוטה לכיוון המחקר) או בכלל לכיוון ריאלי יותר (הנדסת תעשיה וניהול). אני מנסה למצוא מקצוע שישלב את הניהול,הובלה ויוזמה ואת העבודה מול ועם אנשים. ולצערי, אני מושפעת מסטיגמות ויוקרה של מקצועות כאלו ואחרים ומחפשת גם מקצוע שאוכל להתגאות בו. נשמע מטופש אך אני באמת כבר לא יודעת לאיזה תחום לפנות. הבנתי שלאחר תואר שני כפסיכולוג ארגוני העבודה עצמה משלבת גם ניהול? אשמח אם תוכלי להסביר לי קצת יותר על מהות המקצוע(קראתי ובררתי עליו אבל אני לא מצליחה להבין את אופי המקצוע,חיי היומיום). ואם תוכלי להכווין אותי בכלל למקצוע שעונה על ציפיותיי... תודה רבה ת
הי ליאת, מתוך האופציות השונות שהזכרת, נשמע לי שהכי מתאים כיוון כמו פסיכולוגיה וניהול. עם זאת, עלי להזהיר שאני כותבת זאת מבלי לדעת האם את למשל גם מדורגת גבוה בטיפוס החקרני (ואז אולי מדעי המוח דווקא כן יכול להתאים) או בביצועי (שיתאים להנדסת תעו"נ). כך שאני מסתמכת רק על מה שכתבת על השאלון ועל עצמך, ועל הכיוונים שהצגת, ובוחרת מתוכם את זה שעל פניו נשמע המתאים ביותר. וכאמור, עם הסתייגות זו, מסלול כמו פסיכולוגיה+ניהול, ומחשבה על כיוון של ייעוץ ארגוני (אליו דרך אגב, אפשר כמובן להגיע גם בדרכים אחרות, שלא ציינת כאן), נשמעת כמשהו שיכול להתאים לך. לגבי תפקיד היועץ הארגוני. בגדול- תפקידו של היועץ הארגוני הוא לסייע לארגון לשפר את עצמו ולייעל את העבודה שלו. אם זה מבחינת המנהלים, העובדים, החיבור ביניהם, מערכי הייצור, חלוקת העבודה, הפן הכלכלי, וכו'. בהתאם, יועצים ארגוניים מגיעים ממבחר דיסיפלינות ומסייעים בהיבטים שונים. היועץ הארגוני שבא יותר מהכיוון של פסיכולוגיה, למשל, הרבה פעמים יעסוק בפיתוח המנהלים, בבדיקת שביעות הרצון של העובדים ודרך הכשרתם, בייעוץ לשינוייים של מבנה החברה כך שתהיה בנויה יותר נכון מהפן האנושי, וכו'... בנושאים כלכליים יגע יועץ ארגוני מתחום הכלכלה, ובנושאים של ייעול תהליכי ייעוץ ופיתוח יעסוק יועץ ארגוני מתחום ההנדסה. היועץ הארגוני עצמו יכול לעבוד הן כעובד של חברה מסויימת (מחלקה של ייעוץ ארגוני בתוך החברה עצמה, ואז היועץ עובד רק עם חברה זו), אך לרוב יועצים עובדים בתוך חברות של ייעוץ ארגוני, ואז מצוותים כל פעם לפרוייקט בחרבה אחרת, או כיועצים עצמאים (למשל, מקימים חברת ייעוץ משלך עצמם). כך שהתפקיד הוא לרוב לא ממש ניהולי, במובן של לנהל צוות מסוים, אלא יותר ניהול "רוחבי" עם כבר- השפעה וניהול של תהליכים וכו'. הוא בהחלט כן דורש ראייה מערכתית, הסתכלות רחבה, יוזמה, יכולת להשפיע ולשנות, יחסי אנוש מעולים וכו'. מקווה שיותר ברור לך כעת במה מדובר, בהצלחה, מיכל
ליאת | 11:22  22/01/07
סגור