פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום מיכל, ברשותך מספר שאלות- אני מטלבתת בין 2 תחומים ניהול משאבי אנוש שזה ( דעי התנהגות+ 2 חטיבות ניהול+ כלכלה) לבין תואר בלוגיסטיקה, בגדול מדובר באופקים שונים, התואר בלוגיסטיקה זה בעצם מקצוע, וניהול משאבי אנוש עדיין לא,עכשיו אני לא טובה בלימודים לטווח הארוך,עושה רושם שבכידי להצליח ולהתקדם בניהול משאבי אנוש מומלץ מאוד לעשות תואר שני ובלוגיסטיקה אין צורך, ניתן להסתפק בראשון,חייבת לציין כי אני לא טובה בעבודת צוות יודעת לעבוד לבד, אבל חייבת מגע אנושי, אוהבת לתת עזרה, עצות, הכוונה וכו', עכשיו אני חייבת להבין האם התארים הנ"ל משתךלבים ביניהם באיזושהיא דרך או שאלו תחומים ניפרדים לחלוטין, ולפי ידיעתך וניסיונך איפה יש יותר אופציות במחינת צמיחת הקריירה ופיתוח עתידי ? תוד מראש
מיכל תירוש | 18:57  24/01/07
הי מיה, למעשה, שני הכיוונים שציינת קשורים לניהול תהליכים בתוך ארגונים. משאבי אנוש- מהפן של האנשים בחברה (כוח האדם), לוגיסטיקה- מהפן הלוגיסטי (תפעול וכו'). כך שיש להם מן המשותף. מצד שני , ה"חומרים" עמם מתעסקים הם שונים מאוד- באחד את עובדת בעיקר עם אנשים, בשני, עם תהליכים ארגוניים, ציוד וכו'. שני הכיוונים מאפשרים לעבוד במגוון תפקידים (במשאבי אנוש את יכולה לעבוד בכיוון של רווחה, גיוס, השמה וכו', בלוגיסטיקה בתפעול, יבוא, יצוא ועוד), כך שלא ניתן להתייחס אליהם רק כדבר אחד, ומן הסתם, שניהם חשובים לארגונים ונחוצים אח"כ ב"שוק". כך שעל שאלה מה יותר כדאי, אין ממש תשובה. השאלה היא במה תהיי יותר טובה ועם איזה "חומר" יותר מתאים לך להתעסק. בנוסף, כדאי לקחת בחשבון, שבשני התפקידים יש צורך לרוב ביחסי אנוש טובים, והרבה פעמים גם בעבודת צוות (כי הם תפקידים בתוך ארגון, וזה אומר עבודה עם אנשים). יש כמובן, גם אפשרות לעבוד באופן יותר עצמאי, אך כחלק מארגון, כדאי לקחת בחשבון את ההשלכות של העניין ולראות אם זה משהו שיכול להתאים לך (מהתיאור שלך זה לא ממש ברור). באשר ללתת עצות, הכוונה וכו'- לא נשמע לי שזה הפן הבולט באף אחד מהם... מאחר ושני הכיוונים הם יותר "תפעוליים" באופיים ויותר מכוונים לביצוע ולעמידה ביעדים והשגת תוצאות, מאשר להכוונה של אחרים. בהצלחה, מיכל
סגור