פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

יוסי | 13:08  23/11/06
שלום רב אני בן 23 עם תעודת בגרות מלאה ממוצע 106 כמעט ופסיכומטרי לא כל כך, ניסיתי להתקבל לתחומים שאני כל כך מתעניין בהם כמו רפואה וקלינאות תקשורת אך לא התקבלתי, ומאז שום דבר לא מעניין אותי והאמת ניסיתי לשפר פסיכומטרי כמה פעמים אבל כמעט אותו דבר, והאמת שאני לא רוצה לעשות תואר שלא יעניין אותי ושלא ארצה לעסוק בו בעתיד התעניינתי כמעט לגבי כל המקצועות והתארים שיכול למצוא בהן עניין אבל אף אחד לא רוצה לעסוק בו כי אני מבין את עצמי ואת השאיפות שלי קראתי כמה מהתשובות שלך בפורום ומאוד רציתי לקבל את הדיעה שלך לגביי אני חשבתי כל כך אם אני לא רוצה לעשות תואר ראשון אז לא צריך,,,בשביל מה לעשות תואר לא מעניין, ובמקום זאת בינתיים ללכת להכשרה מקצועית ,לקורס מסוים, אבל הבעיה שעשיתי יעוץ לגבי רוב הקורסים כמו חשב שכר,מנהל חשבונות,מזכיר בכיר,מזכיר רפואי,מחסנאי ממוחשב,ספרן,,,,ולהם הרבה חסרונות כך שלחלק צריך ניסיון כדי למצוא תעסוקה ,וחלק המשכורת צנועה הגעתי למצב שאני כל כך מבולבל ולא יודע מה לעשות האם לעבוד בכל מיני עבודות כלליות בינתיים ולא ללמוד לא לקורס ולא לתואר האם תוכלי להציע לי קורס טוב עם תעסוקה מייד לאחר שמסיימים בבקשה תעזרי לי בפירוט תודה מראש
מיכל- מנהלת הפורום | 12:49  23/11/06
קודם כל אני לא דוקטור, אבל תודה על המחמאה. :) ובאשר למצב שאתה מתאר. אפתח בכך שנשמע שאתה מתעניין בתחומים הרפואיים והפרא- רפואיים, תחומים אליהם אכן לא קל להתקבל. יחד עם זאת, לשמחתנו, היום יש גם מכללות שמציעות הכשרה בתחומים אלה ובהן תנאי הקבלה אמנם עדיין גבוהים, אך נמוכים מאשר אלו הנדרשים באוניברסיטאות (למשל, מכללת הדסה בירושלים, מכללת יהודה ושומרון ועוד) . האם בדקת שם? אם לא, אני מציעה לברר מה דרישות הקבלה במוסדות אלה. רפואה, גם אפשר ללמוד בחו"ל- אך מובן שהעלויות הכלכליות הן אחרות. אם עדיין אינך עומד בדרישות ואין אפשרות שלא בדקת, אני מסכימה איתך שאין טעם לעשות פסיכומטרי אינספור פעמים. נראה לי שאם לא שיפרת אחרי הפסיכומטרי השלישי (בהנחה שלמדת היטב למבחנים), כנראה שהציון כבר לא יעלה בהרבה, כך שחבל על האנרגיות, הכסף והזמן. באשר לאפשרויות מכאן, לדעתי יש שתי אפשרויות- האחת, אם מאוד חשוב לך תואר אקדמי, לפנות לייעוץ תעסוקתי, בו תוכל לברר עם איש מקצוע מה בדיוק מושך אותך בכיוונים שציינת ולמה דווקא הם. אם תצליחו לזהות מה בעצם אתה מחפש (לבנות מעין "פרופיל"), יהיה אולי קל יותר למצוא כיוונים נוספים שיוכלו לענות על הצרכים והשאיפות שלך וייתכן שאליהם כן תוכל להתקבל. כך ששיחות יוכלו אולי להרחיב את מעגל האפשרויות ולהציע כיוונים שלא חשבת/ ידעת עליהם. ייתכן שזה יכול לעזור. אפשרות שניה, אם אינך "לחוץ" על לימודים אקדמיים, באמת ניתן לפנות ללימודים מקצועיים, כפי שעשית. עם זאת, ממה שאתה מתאר, נשמע לי שבחרת כיוונים מקצועיים שרחוקים מרחק רב מהכיוונים שכתבת שמושכים ומעניינים אותך, ולכן, אין פלא אם אף אחד מהם לא נשמע אטרקטיבי דיו... נשמע לי ש"לוותר" גם על תואר וגם על בחירה בכיוון שיכול לעניין אותך, היא פשרה קצת גדולה. במקומך, הייתי מנסה לחפש לימודים מקצועיים שקרובים לתחומים שמעניינים אותך (אם הכיוון הוא של טיפול+ביולוגיה ומדע, אולי רפואה אלטרנטיבית על סוגיה השונים, יכולה להיות מעניינת עבורך?). בכל מקרה, נראה לי שכדאי להשקיע בעניין עוד מחשבה, ולא להרים ידיים כ"כ מהר. גם כאן, ייתכן שאיש מקצוע יכול לעזור, במיוחד אם אתה חש בלבול ומתקשה להגדיר מה באמת חשוב ומעניין אותך. בכל מקרה, נראה לי שהדבר הראשון הוא להבין מה בדיוק. אח"כ, יהיה יותר קל למצוא את האיך ואיפה.. מקווה שעזרתי, מיכל
סגור