פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

אוראל | 15:44  28/01/07
שלום.. אני לא בטוחה שזה הפורום המתאים.. אם לא אשמח לקבל הכוונה לפורום המתאים. אז ככה אני בת 14 ובכיתה ט' השנה אנחנו צריכים לבחור מקצוע שנלמד שלושת השנים הבאות.. אך לא כל דבר מעניין אותי היו לנו הרצאות מהתיכון כבר על כמה מקצועות... אך התעניינתי רק באחד פסיככולגיה וסוציולוגיה. אחותי (בת 23) לומדת זאת עכשיו במכללה... והיא אומרת שלא הכל מעניין אבל בסך הכל זה נחמד . זה לא ממש מספק אותי אני רוצה נושא שיעניין אותי ואני אהנה ללמוד אותו. אני אוהבת לכתוב שירים,סיפורים,ליעץ לאנשים,סתם לדבר עם אנשים,מחשבים ועוד הרבה תחומים דומים.. אשמח אם תוכלי להגיד לי מהפרטים שנתתי לך פה איזה מקצוע אוכל ללכת ללמוד שנה הבאה.. בתודה רבה אוראל=]]
מיכל תירוש | 15:27  29/01/07
ברמה העקרונית אולי ניתן היה לעזור גם כאן, אך כתבת הרבה מאוד דברים, שקשה לדעת מה מהם יותר חשוב לך, ולכן קשה להמליץ על כיוון זה או אחר. למשל- האם יותר מעניין אותך ללמוד על אנשים, רגשותיהם וכו' או להתעסק עם מחשבים? האם מה שאת חשה שהכי תצליחי בו הוא כתיבה וניתוח טקסטים, או שדווקא כיוונים יותר מדעיים? נשמע שאת מתעניינת בהרבה דברים, אך כדי להבין לאן כדאי לך לפנות צריך לעשות קצת "סדר" במה שציינת ולהבחין בין מה שמעניין כתחביב לבין מה שיכול לעניין אותך לללמוד. בין תחומים שתוכלי להצליח בהם לבין כאלה בהם את חשה פחות שולטת, וכו'. בנוסף, כדאי לדעת, על סמך התנסותך עד כה בלימודים, מהם המקצועות בהם יותר הצלחת, והיכן היה לך יותר קשה, וכו'. כך שכדי לייעץ לך לכאן או לכאן יש מקום לעוד הרבה מאוד בירורים, אותם את יכולה לעשות במסגרת של ייעוץ. או, פשוט לפנות לכיוון שכרגע נראה לך הכי נכון, ו"לזרום" משם. החלפת מגמה בתיכון, גם אם אינה דבר קל, היא בהחלט משהו אפשרי, ולמה לא להתנסות ואז לקבוע? בהצלחה, מיכל
סגור