פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום , אני בן 25 סטודנט לתואר ראשון לכלכלה , מסיים במועקה רבה את השנה הראשונה באונ' חיפה , התמודדתי בקושי רב מאד עם השנה הראשונה , והגעתי להישגים נמוכים ולקחתי קורס חוזר , עם העובדה שאני מאובחן עם לקות למידה . התקבלתי טוב יחסית בזכות ממוצע ופסיכומטרי גבוה , עם כל זה , אני מגלה שהלימודים והמקצוע פחות ופחות מעניינים אותי והלימודים מכניסים אותי לתסכולים רבים.... מחפש לקבל ייעוץ ועזרה לבחירה נכונה עבורי ואם בכלל לגביי לימודים, תודה
שלום אייל, יכול מאוד להיות שעל אף הנתונים המאוד גבוהים שלך, אתה פשוט לא בנוי ללמידה. זו תופעה מוכרת וידועה (קח בחשבון שרוב ה"גאונים" המוצלחים ביותר שאנחנו מכירים בכלל לא למדו :)). מה שאני מציעה לך זה להמשיך ללמוד, אבל לא במסגרת תואר. המכללה למנהל מציעה קורסים לא אקדמאים שתוכל לעשות בהרבה פחות לחץ ובאווירה נינוחה (ידועה שהאווירה במכללות הרבה יותר רגועה ומפרגנת). יש קורסים כמעט בכל מקצוע שעולה לך לראש (ראיית חשבון, מחשבים, הנדסה, ייעוץ וניהול תיקי השקעות - וזאת רק תחילת הרשימה). אם זה מעניין אותך - תגיע ליום הפתוח במכללה למנהל ב- 18.9. יש 5% הנחה בדמי הרישום והגרלות נושאות פרסים.
אייל | 19:21  10/09/08
תודה על התגובה, זה היה מאד מעודד ומפרגן יכול מאד להיות שאני צריך לשקול לימודים בקצב אחר ובאווירה אחרת וביותר פתיחות כמו במכללה , ובלקחת קורסים ספציפים אני אקבל כלים יותר טובים יש לי איקיו גבוה למדי ובתור ילד קטן אובחנתי כמתפתח לגילי , ויש לי לקות למידה שהיא, ואני תופס הרבה דברים לפעמים בצורה קצת אחרת והרבה פעמים לאנשים אין מספיק את הרגישות והפתיחות כדי לחשוב על זה , לך יש ;) אומרים שלאנשים יש 7 סוגים של אינטילגנציה ורק חלק קטן בא לידי ביטוי בלימודים.... לגביי המכללה למנהל, אשקול להגיע ליום פתוח [email protected]
אפרת יצחקי- רבינוביץ | 14:51  10/09/08
שלום אייל השאלה האם הנך רואה עצמך בעתיד עוסק בתחומים הנגזרים מלימודי כלכלה, דהיינו: שוק ההון, כלכן בבתי השקעות, בנקאות , כלכלן במשרד אוצר וכד', כי אז שווה לספוג את ההכשרה המתישה, מתוך הנחה שבפועל בעשייה בשטח, תחווה יותר הצלחות. במידה ואינך רואה עתידך ככלכן, אזי כל הקלפים נטרפים מחדש ויש לעשות בחירה מחודשת של מקצוע ואז אני מציעה לך לפנות לעזרה מקצועית ולעבור יעוץ בבחירת מקצוע. בהצלחה
סגור