פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

שלום! אני מאוד מתעניין בלימוד מחשבים, ויש לי אפשרות ללמוד תואר במדעי המחשב או בהנדסת תוכנה, אלא שאני יותר מתעניין בצד הטכני של המחשב , קרי טכנאי מחשבים ורשתות אבטחת מידע וכו'. שיקול נוסף הוא שטכנאות דורשת פחות הן בלימודים והן בעבודה בפועל. השאלה שלי האם ישנה הכנסה סבירה ממקצועות אלו? חן חן. גדי
מיכל תירוש | 10:34  09/02/07
הי גדי, כמוה רבה דברים ההגדרה של "הכנסה סבירה" היא סובייקטיבית לחלוטין, כי מה שיראה לי כסביר או אפילו משכורת טובה, יכול להתיפס ע"י מישהו אחר כמשורת נמוכה מאוד, למשל, או להיפך. כך שזו שאלה שאין עליה תשובה אחת וגם אם אכתוב שבעיני השכר "סביר", לא נראה לי שזה בהכרח יתרום לך. מה שכן ניתן לעשות זה להשוות בין השכר והעבודה בתחום זה לבין השכר במקצועות אחרים, ואם ננסה לעשות זאת, ניתן לומר שברוב המקרים, בהחלט יש לטכנאי מחשבים עבודה והיא לרוב מתגמלת, עם זאת ברוב המקרים (יש תמיד יוצאי דופן) השכר בהמשך הדרך (אחרי שיש יותר ניסיון) יהיה נמוך משכרם של מהנדסים. כך שההבדלים ברמת הלימודים ובעבודה עצמה משליכים גם על נושא השכר, וזה משהו שיש לקחת בחשבון. בהצלחה, מיכל
סגור