פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

מעין | 21:28  08/02/07
מיכל שלום, אשמח אם תעני לי על כמה שאלות 1.במכללה האקדמית יהודה ושומרון יש מסלול הסבת אקדמאים לעו"ס כאשר בסיום שנתיים לימודים אני מקבלת תואר ראשון בעו"ס לפי מה שנאמר לי במכללה שאלתי היא האם התואר הזה אחרי הסבה הוא תואר מוכר ומומלץ ויאפשר לי להמשיך לתארים מתקדמים באונברסיטה או שכדאי לעשות תואר ראשון כרגיל באוניברסיטת חיפה? (יש לי תואר ראשון בחינוך) 2.במכללת תל חי יש מסלול של תואר ראשון במדעי התזונה כאשר בסיום 3 שנות לימוד אני מקבלת תואר ראשון במדעי התזונה, ומתבצעת הגרלה דרך משרד החינוך מי שזוכה רשאי לעשות סטאג' במשך חצי שנה ואז בסיום הסטאג' מקבל תעודה של דיאטן קליני. השאלה שלי היא כזו האם תואר ראשון במדעי התזונה מספיק בשביל לעבוד כתזונאית או שחייבים את התעודה של דיאטן קליני? איך מסתכלים על תואר במדעי התזונה בלבד לעומת תואר + תעודה של דיאטן קליני? שאלה נוספת האם התואר במכללת תל חי נחשב לתואר טוב מכיוון שבמסגרת הבירורים שלי נוכחתי לדעת שתנאי הקבלה במכלללה יחסית קלים לעומת מקומות אחרים מה דעתך? 3. האם יש מה לעשות עם תואר שני בבליותראפיה? האם זה תואר מבוקש? יש עבודה בזה? באילו מקומות ניתן לעבוד עם תואר כזה? 4. שאלה אחרונה האם תראפיות למינהן כגון תראפיה באומנות ללימודי תעודה זה מקצוע מבוקש ויש דרישה וביקוש בתחום אם כן האם יש מוסדות שמעניקים תואר ולא רק תעודה? תודה על הייעוץ
מיכל תירוש | 11:03  09/02/07
להלן מספר תשובות- 1. תראי, לגבי התואר הספציפי של מכללת אריאל, הכי נכון זה לשאול אותם. עם זאת, אם המחשבה היא לפנות לתארים מתקדמים ויש לך תואר ראשון בחינוך, למיטב ידיעתי (ועליך לבדוק זאת, כמובן), את יכולה לעשות השלמות של שנה או שנתיים באוני' ואז ישר להמשיך לתואר שני, כאשר המסלול מראש מוגדר כהשלמות לתואר שני בעו"ס. כך שבעצם, נחסך ממך לעשות בנפרד תואר ראשון, ואז כל העניין של אם אפשר או אי אפשר להמשיך הלאה לא רלוונטי. כך שבעיני, שווה לך לבדוק את העניין. 2. איני יודעת לומר לך מה בדיוק התרומה של תעודת הדיאטן הקליני. יש לי השערות, אך נראה לי שהכי נכון זה שתפני אל מישהו שמתמצא בעניין (המוסד עצמו, מישהו שעוסק בתחום, מוסדות שמעסיקים אנשי מקצוע כאלה וכו'. ייתכן שגם בספרית מקצועות תוכלי למצוא מענה). לגבי "נחשבות" של מוסדות, זה משהו שאין כ"כ דרך לאמוד אותו. מה שכן, אין הרבה מקומות בארץ בהם ניתן ללמוד תואר בתחום, כך שבעיני זה מדבר בעד עצמו, ובנוסף, תנאי קבלה מושפעים מהמון גורמים ולכן גם אם הם נמוכים זה לא אומר כלום על "טיב התואר" (נתוני הקבלה בלימודי מתמט' בחלק מהאוניברסיטאות, לדוג', הם די נמוכים, אך התואר רציני וקשה). סביר להניח שבגלל שתל חי היא מכללה וממוקמת ב"צפון הרחוק", הביקוש שם הוא שונה ממרכז הארץ דבר שמתבטא בנתוני קבלה יותר נמוכים. סתם כהסבר אפשרי. 3. ביבליותרפיה הוא תחום יחסית חדש בארץ ולכן עדיין רק מתפתח. כך שכרגע קשה לדבר על מקומות עבודה מוגדרים וספציפיים. עם זאת, בהחלט סביר שהתחום יתפתח ואז גם הביקוש (שלדעתי קיים כבר היום) והאפשרויות יגדלו. כרגע, נראה לי שעל העוסקים בתחום לפלס את דרכם באופן יותר עצמאי- דבר שיש לו הן יתרונות בולטים והן מחירים. 4. לימודי תרפיה באופן כללי הופכים יותר ויותר מבוקשים וכן אנשי מקצוע בתחום. המודעות לעניין עלתה מאוד בשנים האחרונות ואנשים בהחלט מחפשים את דרכי הטיפול האלטרנטיביות הללו. כך שהביקוש קיים ולדעתי בעלייה. נכון להיום, רוב המוסדות מציעים הכשרה זו בעיקר כלימודי תעודה. עם זאת, גם זה בתהליכי שינוי ודורש בקידה של כל מקרה לגופו. בהצלחה, מיכל
סגור