פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

מיכל שלום, אני אמא בת 35 עם ניסיון בתכנות, אך מעוניינת לעבור הסבה לתחום פחות תובעני שיאפשר לי למצוא משרה חלקית. עברתי אבחון והומלץ לי לעבוד בתחומי ייעוץ ארגוני או משאבי אנוש. שאלתי היא - איזה הכשרה מומלצת? האם להסתפק בלימודי תעודה (של מס' חודשים) או להשקיע בלימודי תואר שני שידרשו ממני גם לימודי השלמה (כי אני באה מתחום מדעי הטבע) ויארכו 3 שנים לפחות ? מה שחשוב לי לדעת זה - מה השוק דורש? האם לבוגרי לימודי תעודה יש סיכוי למצוא עבודה, אם התואר הראשון לא ממדעי החברה/התנהגות? בתודה מראש, דסיאלי
מיכל תירוש | 18:21  21/02/07
בלי להתייחס רגע לשאלה הספציפית שלך, עלי לומר שנראה לי שהעצה שקיבלת אולי לא כ"כ טובה. זאת מכיוון שגם בתחומים שציינת יש עומס עבודה גדול והסיכוי לעבוד בחצי משרה, בעיקר בתחילת דרכך בהם, הוא די נמוך (במיוחד אם יש שאיפה לשכר סביר...). זה מניסיוני בכל מקרה. לגבי מה זה דורש- שם המשחק כאן הוא ניסיון, ואם את יכולה להפגין יכולות וניסיון רלוונטיים פחות משנה התואר, במיוחד כשמדובר במשאבי אנוש. כך שאין דרישות פורמליות. מצד שני, ברור שבהיעדר ניסיון, יותר השכלה יכולה להווות יתרון. עם זאת, כאמור, אני הייתי בודקת טוב לפני שאת מתחילה הסבה כלשהי- כי לא בטוח שהפניה לתחומים אלה תספק לך את ההקלה בעומס אליה את שואפת... מיכל
סגור