פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

נינה | 00:17  30/06/10
שלום רב. ברצוני לעלות סוגיה קשה שמנהלת את חיי שהיתי צעירה היתי תלמידה חלשה, שהיתי בת 13 הובחנתי אצמל מטפלת ומהבחנת של ליקוי למידה,לאחר היבחון הוסבר להורי כי אני מחוננת ויש צורך ללמד אותי כלים שיעזור לי לנצל את היכולת הלמידה שלח, מול תפיסת הלמידה בארץ. סיימתי תיכון עם בגרות מלאה וציונים יפים, למדתי עיצוב גרפי, כי היתי מוכשרת בציור. אחרי הצבא מאחר שכל חיי נאמר לי שלא יצא ממני דבר, החלטתי ללכת למכינה קדם אקדמית באחד מבתי ספר הגבוהים בארץ לעיצוב, בשיטה של אותו ביה"ס היתה על בסיס תוכנית הטלוויזיה פרוויקט מסלול,הכל בלחץ אטומי בלי שום דגש עלך אומנות בכלל, נגעלתי מהתחום , לא אהבתי את השיטה הנלמדת בארץ, חשתי שעמום נוח החומר שהיה ידוע לי מהתיכון, הנושא לא עניין אותי כלל, אך לא עלה בדעתי ללמוד משהו אחר כי כל הזמן אמרו לי שאכשל אז לא ניסתי. עשיתי קורס קטן בהשלמת גרפיקה ממוחשבת אך אני מובטלת מזה כ7 חודשים, אין לי מוטבציה,לא בא לי לעצב, אני בקושי יושבת על המחשב ומעצבת, התחלתי לברר לימודים בחו"ל חלומי הוא להיות רופאה, לאחרונה ראיתי משהי בטלוויזיה שהיום היא דוקטור וגם לה אמרו ששום דבר לא יצא ממנה עקב דיסקלציה, והיום היא רופא בעלת שם . בררתי לימודים באיטליה כי באיטליה ניתן להשיג מימון ומגורים סבירים, וגם ללמוד שפה נוספת שזו איטלקית, אנגלית אצלי כשפת אם. אני מאוד פוחדת לעשות את הצד הזה, רציתי לדעת מה ניתן לעשות על מנת להיות בטוחים בכניסה למסלול לימודים
מנהלת הפורום | 21:28  01/07/10
צריך להכיר היטב את התחום אליו פונים וכן להכיר היטב את הקורסים המרכיבים את הלימודים, לשוחח עם אנשי מקצוע, כלומר עם כמה שיותר רופאים בכדי לקבל תמונה מקיפה ומעמיקה על התחום. מעבר לכך את צריכה להכיר את תכונותיך היטב , מעבר לכישורים ולבחון האם מתאימים למקצוע הרצוי. אני כן מאמינה גדולה במוטיבציה וחושבת שזה מפתח להצלחה, כי ללא תשוקה לא ניתן להתקדם, ראי מקרה הגרפיקה אצלך. עם זאת, הרצונות והשאיפות צריכים להיות ריאליים, תואמים מציאות ונתונים כמובן ואת זה רק את יודעת. מציעה לך לבוא לפגישת יעוץ במידה וזה לא מספק כתשובה. בהצלחה
סגור