פורום ייעוץ לימודי ותעסוקתי

בהנהלת: המרכז הארצי ללימודים  |  מסר למנהל/ת הפורום
במסגרת הפורום תקבלו ייעוץ לימודי ותעסוקתי בינהם מידע על מקצועות ומסלולי הלימוד, סיכויי הקבלה ועזרה בבחירת מוסד לימוד בהתאמה אישית. לייעוץ טלפוני חינם חייגו עכשיו 072-3131888 .

המרכז הארצי ללימודים

המרכז הארצי לייעוץ והשמה ללימודים הוקם על מנת ללוות אותך ולסייע לך בקבלת אחת ההחלטות החשובות בחייך, שתשפיע על עתידך. המטרה המשותפת שלנו תוביל ותכוון אותך לעשות את הבחירה הנכונה והמותאמת לך אישית.

לילה טוב, רוצה להתחיל ללמוד אחרי החגים, אני אמא לקטנים ולכן חשוב לי שהלימודים יאפשרו עבודה בסופם ופחות חשוב אם תואר או לימודים מקצועיים. חשבתי על הנה"ח, חשבתי על כלכלה ובמקביל אפילו חשבתי על לימודי רפואה משלימה... בקיצור, קצת הלכתי לאיבוד... אולי מישהו יכול לכוון אותי/לעזור לי לחשוב ממוקד...?
מבינה את ההתלבטות שלך. כשיש משפחה זה לא קל לשלב לימודים, אבל זה לא בלתי אפשרי :) אני חושבת שאת מתפרסת על הרבה תחומים סה"כ הנה"ח די רחוק מרפואה משלימה. האם את חושבת על מה שמעניין אותך או על מה שיביא לך פרנסה? אני מצרפת לך פה למטה כתבה שמדברת על איך לבחור תחום לימודים. מקווה שזה יעזור לך להחליט. יום טוב! http://www.gloolot.co.il/Pages/article.aspx?id=79
תודה, הכתבה קצת סדרה לי את הראש לגבי מה אני צריכה לשאול את עצמי...
בקי חיימוב | 15:54  25/07/12
רחלי שלום, יש מספר קריטריונים החשובים בבחירת מקצוע שאותם מומלץ לבחון: תחומי העניין שלך? מה תרצי שזה ישרת? מה מידת הפניות שלך? וכמובן באיזה סוג עבודה את מעוניינת? כמובן שיש שיקולים נוספים אישיים, אני מציעה לך לערוך טבלה כשאת אוספת נתונים של כל תחוםותחום ביחס לאותן קטגוריות. בהצלחה
תודה רבה, השאלות הללו זה מה שהייתי צריכה כדי להתחיל להתכוונן... על חלק מהתשובות צריכה לחשוב טוב טוב...
לך על דו חוגי.. זה יכול לעזור, כי למה להיאלץ לבחור אם אפשר ליהנות משני העולמות? לצורך הדוגמה, חברה שלי יועצת לימודים ובמסגרת עבודתה, היא נתקלת בהתלבטות של המתעניינים בין תחומי לימוד- סוציולוגיה או משאבי אנוש/פסיכולוגיה, אז אתה לא היחידי... כנראה בשל כך יזמו במרכז האוניברסיטאי פתיחת תכנית דו חוגית חדשה באריאל: סוציולוגיה ארגונית. הבנתי שהיא משלבת לימודי תואר ראשון סוציולוגיה ,משאבי אנוש ופסיכולוגיה ובוגר מסלול זה יוצא עם תואר דו חוגי בסוציולוגיה ארגונית. הבנתי גם שיש ביקוש בשוק לעובדים שינהלו את כוח האדם, שהם בעלי התמחות בסוציולוגיה ארגונית, משאבי אנוש ופסיכולוגיה- כך שזה פותר הרבה בעיות. לפי מה שהם (באריאל) כתבו, "התוכנית מבוססת על לימוד גישות ושיטות מובילות בחקר ארגונים ועבודה, מקנה לסטודנטים כלים להבין ולנתח ארגונים אשר פועלים בסביבה גלובלית ולהבין כיצד אופי הארגון והייחוד שלו משפיע על אפקטיביות העבודה בארגון ורווחתו הכלכלית". במקרה שלך, ניתן לחפש כל מיני תכניות בסגנון, ולא חסר! אם אתה רוצה אני אשאל בשבילך את החברה שלי או שאתה יכול להתעניין בדף הפייסבוק של המרכז האוניברסיטאי, ראיתי שמעלים שם שאלות
סגור